Rychlost, přesnost a variabilita jsou hlavní výhody příček z Ytongu

Příčky Ytong jsou už desítky let symbolem rychlé výstavby, snadného opracování, optimální tepelné izolace a solidní kvality. Společnost Xella nabízí i v této kategorii stavebních prvků široký sortiment výrobků pro výstavbu rodinných domů, dvojdomů a řadových domů, příčky Ytong však najdete i u vícepodlažních budov, v komerčních nebo veřejných budovách. Příčkovky Ytong s dokonale sladěnými jednotlivými komponenty zaručují rychlý postup výstavby a vysokou hospodárnost.

Příčky Ytong a vápenopískové tvárnice Silka přinesly developerovi rychlost a jeho klientům volné ruce při úpravách bytů

Developer a generální dodavatel projektu Eden Rožnov, společnost ALFA CON Stavby s.r.o., narazil u první etapy výstavby s původním konstrukčním systémem na složité technologické postupy. Tato skutečnost jej pak u druhé etapy přiměla změnit konstrukční systém a jeho volba stavebního systému Ytong a Silka se v druhé etapě ukázala jako správná. Společnost Xella mu navíc nabídla kompletní stavební řešení s výrobky různých stavebních pevností. Bonusem byla také rychlost výstavby, minimum odpadu, snadná realizace drážek a otvorů pro instalační rozvody, budoucí majitelé bytů ocenili velkou variabilitu v rámci klientských změn.

První etapa byla zahájena v roce 2018 a v jejím průběhu vyrostlo pět bytových domů s 21 bytovými jednotkami. O rok později pak zahájil developer druhou etapu výstavby, v jejímž rámci postavil 10 bytových komplexů (se třemi až pěti podlažími) s 76 bytovými jednotkami. Všechny bytové domy dovolovaly pestrou škálu dispozičního řešení bytů, zájemci si mohli vybrat byty 1 až 4+kk, nechyběly ani bezbariérové jednotky. Celá druhá etapa už byla postavena z materiálů Ytong a Silka.

2
Foto: Xella

Změna stavebního systému se vyplatila

Podle Jakuba Schwarze, manažera projektu Eden Rožnov jsou z pórobetonu Ytong ve všech bytových domech, postavených v rámci druhé etapy, obvodové zdivo, příčky, schody a střechy. Vnitřní nosné zdivo je z vápenopískových tvárnic Silka. Na mezibytové stěny použil developer akustické tvárnice Silka. Silnou stránkou řešení od firmy Xella byla skutečnost, že jako jediný výrobce stavebních materiálů dodala celý sortiment v rámci různých stavebních pevností. Při výstavbě se naplno  projevily další silné stránky materiálů Ytong – rychlost stavby a snadná práce s instalacemi. Pórobeton Ytong také dovolil velkou flexibilitu při klientských úpravách, developer tak mohl budoucím majitelům nabídnout změny dispozic nebo umístění příček a otvorů. Vzhledem k širokém možnostem úprav tak vlastně vzniklo až 76 originálních bytů. Silnou stránkou dodavatele stavebních materiálů byly i služby: všechny objednávky řešil developer s jedním výrobcem, nebylo tak nutné koordinovat působení několika firem. Po celou dobu výstavby byl k dispozici statik a technický poradce společnosti Xella.

Čtěte také:  Nový byt ve starém domě. Jak se žije v rezidenci s gotickými základy?

Dva vzájemně kompatibilní materiály s různými pevnostmi a tloušťkami

Obvodové zdivo je z tvárnic Ytong tl. 300 mm různých pevností, na vnitřní nosné zdivo vybral developer spolu s dodavatelem vápenopískové tvárnice Silka tl. 240 mm. Příčky různých tlouštěk jsou vyzděny z tvárnic Ytong Klasik, k lepení sloužily malty Ytong. Součástí dodávek firmy Xella byly stropy Ytong Ekonom, z Ytongu jsou také schodiště a překlady. Samozřejmostí bylo i potřebné nářadí včetně pil na Ytong a Silku.

3
Foto: Xella

Zdroj: Xella

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner