Vybrat správně tepelné čerpadlo nestačí. Co vše ovlivňuje vaši (ne)spokojenost s novým zdrojem tepla?

Správně vybrané tepelné čerpadlo je „pouze“ polovinou úspěchu, vaši celkovou spokojenost s novým zdrojem tepla výrazně ovlivní celá řada dalších faktorů…

Hlučnost tepelného čerpadla

Zejména v případě, že venkovní jednotka tepelného čerpadla bude umístěna v blízkosti místností určených ke spánku. Mezi jednotlivými tepelnými čerpadly jsou skutečně velké rozdíly v hlučnosti provozu, jejich budoucí majitelé však tomuto nepřikládají často váhu a následně přichází zklamání.

Poskytované záruky

Nové tepelné čerpadlo představuje investici v řádu desítek i stovek tisíc korun a očekáváme tak, že nám bude bez problémů sloužit dlouhá léta, což je vhodné si „pojistit“ výběrem čerpadla s nadstandardními zárukami. Pozor na fakt, že záruky nad rámec zákonné lhůty mohou být podmíněny dokoupením doplňkových služeb, tj. prodraží investice do tepelných čerpadel, případně může jít o záruky, jimž prodejce není schopen dostát, viz informace zde: https://www.abeceda-cerpadel.cz/cz/krok-5-porovnani-zaruk-tepelneho-cerpadla

Vedlejší provozní náklady

Revize chladivového okruhu, povinné servisní prohlídky, paušální platby za provoz dálkového ovládání apod. mohou zvýšit roční náklady na provoz tepelného čerpadla o tisíce korun, v průběhu životnosti tepelného čerpadla šplhají tyto náklady do řádu vyšších desítek tisíc korun! Ledabylost se tedy v tomto případě může opravdu prodražit.

Kvalita instalace

Kvalita prací spojených s instalací tepelného čerpadla je zásadní pro bezproblémový a ekonomický provoz čerpadla, při neodborných pracích se naopak můžete „těšit“ na:

  • zvýšenou hlučnost a vibrace,
  • vyšší poruchovost,
  • nižší výkon,
  • kratší životnost.

Vše potřebné na jednom místě

Kompletní návod, se kterým vám porovnání nabídek tepelných čerpadel nezabere více než 45 minut, je vám k dispozici na těchto internetových stránkách, jeho úspěšnému provedení vám stačí pouze základní informace běžně dostupné u prodejců, tj.:

  • technický list tepelného čerpadla,
  • energetický štítek,
  • informační list.
0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?