Vinylové podlahy od A do Z

Nechte se inspirovat moderními designy vinylových podlah, které podtrhují dekor dřeva, kamene, betonu či mramoru velkorozměrnými dílci v podobě prken nebo dlaždic. Moderní vinyl je navíc tak odolný, že se ho nemusíte bát, ani pokud máte doma psy nebo kočky.

Vinylové podlahy zažívají v současné době opravdový boom – a právem. Už dávno si pod vinylem nemůžete představovat retro lino, které dodnes vídáme ve starších domech, bytech či školách.

Moderní vinyl je proti tomu jako z jiného světa – je odolný, rozměrově a barevně stálý a hlavně – skvěle vypadá. Ano, dostáváme se ke vzhledu. Vinylové podlahy, které známe také pod zkratkou LVT („luxury vinyl tiles“), jsou populární zejména díky tomu, že působí opravdu luxusně. Dekor dřeva je umocněn tím, že jednotlivé vinylové dílce mají tvar dřevěných prken. Podlahy imitující kámen, beton, mramor nebo třeba břidlici jsou k dispozici v podobě velkorozměrných dlaždic, které skvěle doplní každý moderní interiér.

Vinylová podlaha je alternativou k přírodní podlaze, stojí tak v podstatě na stejné úrovni jako rovněž populární laminát. Od laminátové podlahy se ale liší a je jen na vás, jakou si pro svoji domácnost vyberete. Víte, jaký je rozdíl? Člověk by na první pohled řekl, že se jedná jen o drobné detaily, ale není to tak. Rozdílů je více a stojí za to je vyzdvihnout.

Vinylová podlaha vyniká měkkostí a elasticitou – je příjemná na dotek a tichá

Vinylová podlaha je dle svého charakteru podlahou měkkou, laminátová tvrdou. Co to ale pro vás znamená? U každé podlahy se vždy setkáte s tím, že je u ní uvedena zátěžová třída. Pokud stojíte před výběrem vinylové podlahy a vybíráte pouze z různých typů, můžete zátěžové třídy porovnávat. Pokud ale srovnáváte vinylové a laminátové podlahy podle zátěžové třídy navzájem, nic vám to neřekne. Každá má svoji vlastní stupnici.

Čtěte také:  Budovy by do budoucna měly energii spíše vyrábět než spotřebovávat
2
Foto: mand.cz

Vinylová podlaha vítězí nad konkurencí v otázce hluku. Jelikož vyniká elasticitou, je příjemná na dotek a může se pochlubit nižším kročejovým hlukem. Jak už bylo řečeno, vinylová podlaha je příjemná i při chůzi naboso sama o sobě, lze ale položit i na podlahové vytápění – pak je komfort 100% zaručen. I u podlahové vytápění je ale třeba dodržet pravidla daná výrobcem. Například podlahy Quick-Step z nabídky MAND CZ, lze položit na nízkoteplotní podlahové vytápění, kde kontaktní teplota nepřesahuje 27°C. Pozor – vinyl nelze pokládat na topné fólie.

Vinylová podlaha odolává vlhkosti – hodí se i do koupelny

Dost ale o estetických a pocitových vlastnostech. Vinyl nemá jen „pěknou tvářičku“, je to skutečný držák, kterého hned tak něco neohrozí. Vinylová podlaha odolává vlhkosti, proto je vhodným řešením i do koupelen. Vysokou odolností a pevností vynikají vinylové podlahy Rigid Vinyl, které představují nejlepší poměr ceny a kvality na současném trhu s vinylovými podlahami a hodí se i do komerčních prostor nebo do domácností, které obývají mazlíčci s ostrými drápky.

Jediné, na co si u vinylu musíte dát pozor, jsou extrémní teploty. Mrazy mohou způsobit nevratné změny molekulární struktury vinylu a podlaha se tak může zničit. Kromě teploty pod nulou podlaze nesvědčí ani extrémní horko, které naopak působí rozměrovou roztažnost materiálu.

Vinylovou podlahu lze položit jako plovoucí nebo celoplošně přilepit

Pokud už si vinylová podlaha získala vaše srdce, nabízí se otázka pokládky. Budete pokládat podlahu plovoucím způsobem nebo lepit? Zaklikávací systém si zákazníci vybírají, protože je opravdu velmi snadný a rychlý. Jednotlivé vinylové dílce jsou vybaveny zámkovým systémem, který umožní snadné zacvaknutí jednoho do druhého. Skvělé je i to, že v případě poškození jednoho dílu ho lze jednoduše vyměnit. U plovoucí pokládky je třeba zvolit speciální podložku, která slouží k vyrovnání podkladu a poskytuje zvukovou izolaci.

Čtěte také:  Připravte se na další schůzi SVJ či BD a využijte možnost nezávazné konzultace nebo rovnou získejte pro váš bytový dům zajímavou slevu

Celoplošné lepení podlahy se doporučuje tam, kde je vyšší vlhkost – do koupelen, vlhčích předsíní a podobných prostorů. Podklad by měl být v tomto případě rovný – nepoužívá se již žádná podložka.

Vinylové podlahy nečistěte abrazivními prostředky

Jakmile budete mít podlahu položenou, bude Vás jistě zajímat i péče o novou ozdobu interiéru. Moderní vinylové podlahy nejsou nijak náročné. Každodenní péče je snadná – postačí smetení volných nečistot z podlahy smetákem nebo vyluxování. „Mokré“ čištění provádějte pomocí vodou ředěného čistícího prostředku určeného speciálně na vinylové podlahy.

Vinylové Podlahy Obr Kategorie 2
Foto: mand.cz

Nikdy podlahy nečistěte agresivními čistícími prostředky, prostředky obsahující olej či vosk a rozhodně ne abrazivními čistidly. Běžné čistící prostředky na vinylové podlahy by měly stačit i na odstranění zbytků lepidla, sádry či barev, které na ni mohou ulpět, pokud současně s pokládkou probíhají další stavební práce.

V nabídce MAND CZ najdete vysoce kvalitní vinylové podlahy od výrobců Quick-Step a Floor Forever a rigid vinylové podlahy Quick-Step, Balterio, Diamond Floor Forever a Design Stone, které splní všechny požadavky na kvalitu a design moderního interiéru. Stačí si jen vybrat dle svých osobních preferencí. Jste fanoušky velkorozměrných dlaždic? U některých odstínů vinylových podlah z řady Design Stone – Rigid si můžete vybírat z dlaždic, které mají skoro metr na metr a dokonale imitují beton nebo kámen.

Vinylové podlahy v podobě moderních dlaždic či prken mohou zdobit i vaši domácnost a především vykouzlí kýžené teplo domova. Jsou odolné, nestudí, působí minimalisticky a tudíž vás neomezují ani při zařizování interiéru. Nechte se inspirovat.

0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?