Vhodné venkovní stínění a jeho výhody. Víme, proč je použít

Venkovnímu stínění se těší stále větší oblibě. Některý z typů venkovního stínění vyhledávají především majitelé rodinných domů. Velmi často kombinují vnitřní a vnější stínění, což přináší mnoho výhod.

V poslední době zažíváme čím dál větší vedra. Venku je v létě často nesnesitelně a horký vzduch se dostává i do místností. Venkovní stínění ale velmi dobře poslouží i v zimě a přináší velké úspory za topení. Venkovní stínění je prostě stále oblíbenější a pádných důvodů je více. Pojďme si je trochu přiblížit a představit si i druhy venkovního stínění.

Venkovní stínění je účinnější než vnitřní

Při použití vnitřních žaluzií je světlo a teplo zachyceno až po tom co projde sklem do interiéru. Část tepla projde clonou do místnosti a další část vnitřní žaluzie pohltí, čímž se začnou zahřívat. Zbytek tepla je žaluzií odražen zpět ke sklu a vznikne skleníkový efekt se zahříváním prostor mezi sklem a žaluzií. Žaluzie se zase více ohřeje, vyzařuje teplo do místnosti a zvyšuje zde teplotu. Vnitřní žaluzie odstíní část slunečního záření, ale neochrání nás až tak moc před teplem.

Venkovní stínění a jeho výhody

Venkovní stínění odstíní světlo a zachytí podstatnou část tepla. I když se žaluzie či roleta zahřívá a část tepla vyzařuje zpět ke sklu, vzhledem k cirkulaci vzduchu mezi clonou a sklem se podstatná část tepla odvětrá. Do místnosti se dostane jen malá část tepla. Záleží na typu použitého vnějšího stínění, jeho vzdálenosti od skla i na jeho barvě. Venkovní stínění je také vhodný architektonický prvek. Zvolit lze technický styl venkovních žaluzií, venkovní hliníkové rolety i vzdušné látkové clony mnoha barev.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou velmi oblíbeným typem exteriérové clony. Jednotlivé lamely lze naklápět a tím regulovat intenzitu světla v místnosti. Pokud je slunce vysoko, mohou být předokenní žaluzie otevřené a současně odstíní přímé sluneční paprsky. Během stínění můžete i intenzivně větrat. Žaluzie před okno jsou v různých rozměrech a hodí se i pro stínění velkých prosklených ploch.

Čtěte také:  Jak si zajistit na terase nebo balkóně stín?

Hliníkové venkovní rolety

Hliníkové venkovní rolety mohou zcela zatemnit místnost. Pancíř tvoří jednolitou plochu a má i bezpečnostní funkci jako překážka proti vniknutí. V chladných měsících poslouží rolety jako další izolační prvek a ušetří náklady za vytápění. Současně poslouží jako účinná ochrana proti hluku. Venkovní rolety lze ovládat ručně i pomocí elektromotorku. Předokenní rolety jsou efektivním venkovním stíněním rodinných domů, bytů i kanceláří.

Látkové clony

Látkové clony jsou lehké, vzdušné a neuzavírají prostor. Svojí variabilitou barev a vzorů screeny splní vysoké estetické nároky a lze je dobře sladit s fasádou. Technické tkaniny Screen a Soltis jsou perforované a díky tomu lze vidět částečně ven. Přesto odstíní velkou část tepelného a světelného záření. Navíjecí mechanismy se vejdou do malého prostoru a látkové rolety lze pořídit i na velké plochy. Screenové rolety vám dovolí zůstat neustále v kontaktu s okolím.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?