Věnujte v interiéru pozornost těmto detailům a zlepšete jeho celkový dojem

Zařizování interiéru není jednoduchá záležitost. Z mnoha variant provedení totiž budete volit v desítkách až stovkách případů – u každého detailu, který doma máte. Stačí jednou sáhnout vedle a snadno se může stát, že celkový dojem nebude působit harmonicky. Na co si tedy musíte dát v interiéru pozor?

Dřevěné prvky musí ladit od podlahy až po strop

Pravděpodobně nenaleznete moc domácností, které by v interiéru neměly dřevěné prvky. Masivní nábytek už sice vídáme jen v luxusních nemovitostech, různé alternativy s dekorem dřeva se ale vyskytují opravdu všude. Tedy od podlah přes nábytek až po nosné trámy v podkroví, které stále častěji zůstávají cíleně odhalené.

Pamatujte na to, že veškeré dřevěné prvky by měly ladit barvou i dekorem. Neznamená to, že musíte mít doma pouze jeden barevný odstín dřeva. Nemělo by to ale být tak, že určitý odstín bude mít plovoucí podlaha, se kterou už ale nebudou barevně ladit podlahové lišty. K tomu „strakatý“ nábytek, odlišná pracovní deska v kuchyni a na závěr úplně jiný odstín zmíněných trámů v podkroví.

Vyberte si maximálně 2 až 3 odstíny a těch se držte ve všech místnostech. Celkovému vyznění interiéru to velmi pomůže.

Pozornost věnujte i interiérovému kování

To samé, co pro dřevo, platí v interiéru i pro kov. Mluvíme zejména o dveřním kování (kliky, panty), madlech na nábytku a o garnýžích. Kovové se dnes ale vyrábějí i lustry do kuchyně a dalších místností, kovové nohy často nalezneme i na nábytku. Vše by mělo ladit, zvolte si tedy například leštěný stříbrný kov a ten instalujte všude. Pozor i na tvary (oblé vs. hranaté). Vše by opravdu mělo být napříč celou domácností v jedné designové linii.

Nezapomeňte na spotřebiče

Máte stříbrnou ledničku, černou mikrovlnku a bílou varnou konvici? Zkuste se nezaujatě podívat na to, zda spotřebiče, které jsou trvale viditelné, dávají ve vaší domácnosti designově smysl. Ignorovat byste neměli ani stolní počítač, televizi, troubu, myčku a další.

Čtěte také:  Stěhování bytu v Praze? Se stěhovacími službami je to hračka

Snažte se docílit toho, aby vám spotřebiče nejen sloužily, ale také pomohly designově sjednotit celý interiér. Pokud některý spotřebič nahrazujete, nový tedy hledejte nejen dle jeho funkcí a ceny, ale i dle vzhledu tak, aby se k vám domů hodil.

Ladit se musí i to, co zůstává na první pohled skryté

Pamatujte ale i na to, že „odladit“ byste si měli také detaily, které nejsou na první pohled patrné. Nádherně vypadající kuchyně, která není dobře koncepčně řešená, sice oslní vaše návštěvníky, ale majitelům se v ní dobře vařit nebude.

Přemýšlejte tedy nad tím, jak je vaše domácnost koncipovaná. Zda jsou nábytek a spotřebiče správně umístěné a zda úložné prostory vyhovují vašim potřebám. Je tedy nutné skloubit designovou i praktickou stránku vašeho interiéru.

Zdroj: artcrystal

Napsat komentář