Vánoční tradice trochu jinak: Vánoční stromek v květináči, na zdi nebo levitující ve vzduchu

Jste u vánočního stromku zastánci tradičního pojetí nebo jste otevřeni alternativnímu pojetí vánočního stromku? Můžete mít něco originálního, ekologičtějšího nebo prostě jen prostorově úspornějšího. V domácnostech s malými dětmi nebo domácími mazlíčky může být takový vánoční strom na stěně nebo v závěsu vyřešením problému.

Vánoční stromeček v květináči

Vánoční stromečky v květináči jsou velkým hitem posledních let. Nejsou sice tak velké a pompézní, zato je však můžete používat rok co rok. Stačí si pořídit kvalitnější odrůdu, po Vánocích jej uklidíte na terasu či na zahradu a další svátky jej můžete zdobit znovu. Chce to ovšem se o stromek postarat i mimo sváteční sezonu. Není to nic obtížného, stačí přiměřená zálivka a pravidelný střih, abyste stromek drželi v hezkém kompaktním tvaru.

Takový stromeček v květináči unese stejné ozdoby jako klasický vánoční stromek, jen v menším měřítku. Vydejte se proto pro miniaturní ozdobičky a řetězy. Ideální je pořídit pod stromek podstavec či malý stolek, na který ho umístíte. Vyhrát si můžete i s ozdobením květináče, který lze potáhnout jutou a přilepit na něj nejrůznější dary přírody jako šišky, kaštany apod.

Vánoční stromeček na zdi

Neobyčejně krásně vypadá i vlastnoručně dělaný stromek, který připevníte na zeď. Vytvořit ho můžete z papíru, dřeva a klidně i z jedlových či jiných větví. Ty umístěte na zeď do trojúhelníkového tvaru. Nezapomeňte je však umístit dostatečně vysoko, aby stromeček hezky vynikl. K dozdobení použijte úplně stejné dekorace jako na klasický vánoční stromek, akorát budete muset být trochu vynalézavější, když přijde na jejich upevnění. K vytváření neobvyklého vánočního stromečku budete potřebovat nejrůznější propriety jako drátky, provázky, menší ozdoby a tavnou pistoli.

Levitující větve místo stromku

Oprostíte-li se od tradičního tvaru vánočního stromku, otevřou se vám nekonečné možnosti. A jednou z nich je třeba i obyčejná jedlová větev, kterou koupíte za pár desítek korun nebo kterou můžete uzmout ze země při svých toulkách lesem. Tu za pomocí obyčejného vlasce připevněte ke stropu třeba nad jídelní stůl a opět ji dozdobte. K vytváření neobvyklého vánočního stromečku budete potřebovat nejrůznější propriety jako drátky, provázky, menší ozdoby a jak jsme již zmiňovali, velkým pomocníkem bude i tavná pistole. To všechno můžete koupit najednou v obchodech pro kreativce.

Čtěte také:  Co s bylinkami na podzim? Nevyhazujte je, ale zazimujte

S levitujícími větvemi nepřijdete o autentickou vánoční vůni jehličnanů a přitom nebudete muset kupovat celý strom. Pod větev pak umístěte dárečky.

/Foto:  Idea Creative/

Log in with your credentials

Forgot your details?