Váháte, zda má smysl zateplit bytový dům?

Zateplit obvodový plášť, střechu či strop suterénu, vyměnit okna, renovovat balkony, investovat do nových rozvodů či termoregulací? Jaký bude mít takové rozhodnutí vliv na úsporu energií, platby do fondu oprav, zatížení úvěrem a zhodnocení majetku? Dá se na financování získat dotace? Studie REVITALIZACE od firmy Sto vám zdarma poskytne podrobnou analýzu a detailní informace, nezbytné pro racionální rozhodnutí.

Kdo z nás by neznal řecký mýtus o princezně Ariadně a její niti, která pomohla hrdinskému Théseovi najít cestu ven z bludiště. Takovou „Ariadninou nití“ může být pro vás jako správce bytových jednotek a zástupce bytového družstva i bezplatná studie REVITALIZACE od firmy Sto. Díky této studii můžete spolu s majiteli bytů a členy družstva najít správné odpovědi na otázky z úvodu našeho článku.

Proč byste měli o studii REVITALIZACE uvažovat i u vás?

Studie BD je členěná do několika sekcí, které vám i ostatním vlastníkům bytů ukáži:

  • jaké náklady na vytápění má váš dům oproti jiným krajům v ČR,
  • jaký je současný stav energetické náročnosti a jaký by byl po zateplení – simulace energetického štítku budovy,
  • výpočet optimální šířky izolantu pro vytápění – cílem je maximalizovat vaši úsporu nákladů na vytápění a omezit zbytečné platby navíc,
  • výběr možných revitalizačních opatření (zateplení, okna, střecha, sklepy….) podle priority a možnosti financování,
  • srovnání nákladů na vytápění a úspor po dobu revitalizace,
  • orientační výpočet ceny revitalizačních opatření a jeho výše v případě odložení revitalizace na pozdější dobu,
  • doporučený postup a následné kroky pro revitalizaci budovy,
  • … a navíc se studií “dostáváte” od Sto technického poradce, který s vámi řeší vaše dotazy a pomáhá s celým procesem revitalizace.

Jak studie REVITALIZACE vzniká a co vám přinese?

Základem jsou vstupní informace o vašem bytovém domě, na jejich základě vám technický poradce Sto vypracuje zdarma studii vašeho bytového domu. Tato studie přistupuje k revitalizaci komplexně, a může tak sloužit i jako nástroj pro další rozhodování na schůzích vlastníků bytů. Technický poradce Sto vám také pomůže vysvětlit uvedené výpočty a doporučí následné kroky pro detailní výpočet, nebo navrhne další kroky pro úspěšnou revitalizaci.

Čtěte také:  Nové technologie pro větší bezpečnost i kvalitu bydlení

Z jakých údajů studie REVITALIZACE čerpá?

Studie vychází ze stávajících údajů o vašem bytovém domě, z průměrných cen opatření, které zvažuje SVJ nebo BD realizovat, a z dlouholetých zkušeností odborníků Sto z oblasti energetické náročnosti, projekce, financování a realizace staveb. Studie BD je možné využít jako první představu o tom, jaký vliv by měla revitalizace bytového domu na jeho vlastníky z pohledu úspor energií, plateb do fondu oprav, zatížení úvěrem či případného získání dotace. Ať už jako zástupce vlastníků bytových jednotek a vedení bytových družstev doporučení studie přijmete či nepřijmete, vždy vám přinese mnoho zajímavých informací o vašem bytovém domě. I když jsou všechny výpočty ve studii orientační, naleznete v ní klíčové informace, potřebné pro shromáždění vlastníků jednotek či členskou schůzi.

Neváhejte a rezervujte si technika, který vám studii REVITALIZACE připraví

Stačí dát vědět o vašem zájmu o studii formou jednoduchého registračního formuláře. Ten najdete na webu www.sto.cz. Určitě to stojí zato – vy vložíte základní údaje o vašem bytovém domě, a ze studie REVITALIZACE, kterou pro vás zdarma zpracuje společnost Sto, snadno zjistíte, v jaké kondici je váš dům, jaké máte při rekonstrukci domu možnosti a jaké jsou další kroky.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?