V čem spát, aby nám i v horké letní noci bylo příjemně?

Spaní v létě se může změnit v upocenou noční můru. Jak tomu předejít? Pořiďte si lehké letní pyžamko z chladivého materiálu. Po kterých textiliích v létě sáhnout?

Bavlna

Lehký přírodní materiál při tropických teplotách oceníte pro jeho prodyšnost. Na rozdíl od většiny umělých materiálů se nelepí na kůži a zvládá absorbovat vlhkost, takže se neprobudíte zplavení jako po maratonském výkonu. A navíc je cenově dostupná a příjemná na dotek.

Bavlněný satén

Tento luxusní přírodní materiál je mimořádně lehký a jemný na omak. V létě oceníte, že je prodyšný a skvěle odvádí vlhkost. Kromě charakteristického lesku se pyšní i dlouhou životností. Pokud chcete nejvyšší kvalitu, vybírejte vždy výrobky z bavlněného saténu vyrobeného ze 100% bavlny.

Len

Přírodní materiál, který všichni známe z krtečka, má skvělé termoregulační vlastnosti, takže se hodí na spaní po celý rok. Pyžamo ze lnu pohltí kromě pachů i vlhkost a přitom zůstává na omak suché. Citlivějším jedincům se však zdá tento materiál hrubý na omak a navíc je potřeba jej žehlit.

Hedvábí

Hedvábí je nejluxusnější z pyžamových materiálů. V létě chladí, v zimě hřeje, je hebké na omak a vysoce odolné. Za luxus se však platí a hedvábí není výjimkou.

MicroModal

Kromě tradičních látek jako len nebo hedvábí dnes existují i moderní vlákna, která díky speciálním technologiím výroby kombinují ty nejlepší vlastnosti výše zmíněných materiálů. MicroModal, extra jemný materiál přírodního původu, je jedním z nich. Vlákno je vyrobeno z celulózy buku a kombinuje to nejlepší z bavlny a hedvábí. Je velice příjemný na dotyk, odolný proti častému praní a přitom lehký a tak poddajný, že ho na kůži opravdu téměř neucítíte. Svou kvalitou se zaslouženě řadí mezi ty nejluxusnější materiály a ze všech vláken nejpřesvědčivěji funguje jako „druhá kůže”.

Čtěte také:  Designérka radí: Jak na nás působí jednotlivé barvy a jak je v interiéru kombinovat

Čemu se v létě vyhnout

Syntetické materiály jako polypropylen, nylon nebo polyester špatně absorbují vlhkost, takže se do nich pot z kůže téměř nevstřebává. Kromě upoceného pocitu vzniká ještě jeden nepříjemný vedlejší efekt: každá kapička potu, která na takových látkách ulpí, je pořádně cítit.

/Foto: Elka /

Log in with your credentials

Forgot your details?