Už žádné štípance. Poradíme vám, jak zatočit s komáry!

Přichází teplé počasí a s ním i neoblíbení komáři. Když na ně narazíme v přírodě, nevěnujeme jim pozornost, pokud nás obtěžují v našich domovech, děláme vše proto, abychom se jich zbavili. My vám prozradíme několik tipů, jak se komárů zbavit, nebo alespoň zmírnit následky po štípnutí.

Nepusťte si komáry do pokoje

Aby se komáři nedostali do pokoje, můžete si instalovat do oken sítě, které budou překážkou jak pro komáry, tak i další létající hmyz. Řešením může být i moskytiéra nad postelí, která vás během spánku ochrání.

Přírodní odpuzovače

Komárům nevoní česnek, zkuste ho pomazat kolem oken. Pravděpodobnost, že k vám komáři nepřiletí můžete zvýšit i tím, že na parapet vysázíte několik přírodních repelentů. Do truhlíku si zasaďte například citronovou trávu, šalvěj, pelyněk nebo mátu. Můžete zkusit i ocet nebo hřebíček s vodou, každopádně vše zmíněné odpudí všechny komáry v okolí.

Mezi další přírodní repelenty se řadí i esenciální oleje, například eukalyptový, levandulový nebo olej ze šanty. V olejové lampě je rozehřejte spolu s vodou a komáři nemají šanci.

Když jsou komáři imunní, na řadu přijde chemie

K přírodním odpuzovačům můžete přidat i chemické odpuzovače nebo lapače. Chemické látky, které se odpařují necítíte, ale hmyz zaručeně odpudí. Existují i odpuzovače, které fungují na bázi vysílání různých druhů vln a mohou být vybaveny i malým LED osvětlením. Tento druh osvětlení komáry odpuzuje, vybavte proto tímto osvětlením i svou domácnost.

Lapače fungují na principu zabití hmyzu. Přilákají komáry k sobě pomocí UV záření a elektrickým výbojem hmyz usmrtí. Na trhu se objevují i elektrické pálky, které při zásahu hmyzu vydají elektrický výboj.

Léto, zahrada a grilování

Vyřešili jsme boj s komáry v domovech, ale nyní se přesuneme na zahradu. Léto vybízí k častému pobytu venku, až do pozdních hodin. Tuto šanci samozřejmě využívají i komáři. Jak se ochránit před komáry na zahradě? Tělo si můžete potřít chemickými repelenty, pokud chcete něco přírodního, sáhněte po repelentu na přírodní bázi. Na stole si zapalte citronelovou svíčku nebo vonné tyčinky.

Čtěte také:  Budou nadále klesat sazby hypoték?

Chystáte se grilovat s přáteli? Vepřové sádlo komárům vůbec nevoní, namažte ho na své tělo a grilovačka se obejde bez štípanců. Abyste si vychutnali maso z grilu, zkuste položit dál od stolu misku s mýdlovou vodou. Komáry přiláká zdroj vody, ale mýdlové bubliny je zachytí.

Co pomůže na štípance

Když se neubráníme nepříjemnému štípnutí od komára, můžeme zmírnit svědění a štípání přírodními pomocníky. Aplikujte na štípanec aloe vera, kapku citronu nebo vinný ocet, ne nadarmo je najdeme ve složení chladících gelů. Na svědění nejlépe zabere brambor či máta, které přiložíte na štípance.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?