Je skutečně lepší pronajmout byt bez realitky?

V minulých letech se stal celkem populárním trend prodeje a pronájmu nemovitostí svépomocí, tedy bez realitky. Je ale tato cesta skutečně ve všech ohledech lepší a výhodnější? Přinášíme vám několik praktických informací, díky kterým si můžete udělat vlastní, relevantní úsudek.

O co všechno přicházíte společně s realitní kanceláří

Většina lidí, která se rozhodne prodat nebo pronajmout byt bez realitky, tak činí primárně z důvodu ušetřit. Pokud si však vyberete na zprostředkování pronájmu bytu realitní kancelář REAL SPEKTRUM, žádnou provizi neplatíte, tu hradí nájemce. Při troše štěstí sice můžete pronajmout stejně dobře, nicméně není to bez rizika a spolu s realitní kanceláří se připravíte i o řadu dalších, užitečných benefitů.  Například?

Bedroom 416062 640

Právní poradenství a zhotovení právně platných smluv

Na smlouvě vždy velmi záleží. Pokud budete mít štěstí a najdete bezproblémového nájemníka, pak se její nedostatky nemusíte nikdy dozvědět. Horší je to v případě, že se z původně skvěle vyhlížejícího zájemce o pronájem stal člověk, který vám systematicky devastuje byt, nedrží dohody a neplatí nájem. Do smlouvy sice můžete napsat cokoli vás napadne, to vám ovšem nic nezaručuje. Smlouva musí být platná především z právního hlediska. Věděli jste například, že není možné smlouvou zakazovat chov domácích zvířat v nájemním bytě? Na jakákoliv rizika – včetně postupu řešení a náhrady škody, vás prostě nejlépe připraví profesionál. V tomto případě právník realitní kanceláře, která pro vás vyhotoví smlouvy.

Jjj
Jjj

Léta praxe a ideální nájemník

Pokud se snažíte pronajmout byt svépomocí, k právnímu vzdělání se vám budou hodit i základy psychologie. Na prvním dojmu totiž velmi záleží, pokud chcete, aby váš potenciálně smluvní vztah byl bezproblémový a ideálně dlouhodobý. Nechcete přece podobné pohovory absolvovat každé tři měsíce. Záleží na mnoha faktorech, překvapivě se dá hodně usoudit i ze zdánlivě nepodstatných detailů. Pokud nejste ostříleným rentiérem, pak se mohou hodit léta praxe realitní kanceláře. Profesionální makléř je, díky školení a praxi, v podobných situacích mnohem vnímavější.   

Čtěte také:  Jak vybrat dodavatele elektřiny a na co si dát pozor

Benefitů poskytující servis realitní kanceláře je samozřejmě mnohem víc. Můžete ušetřit spoustu času, kterou byste jinak strávil hledáním, psaním inzerátů, obchůzkami úřadů a tak dále. Dobrá realitka vám pomáhá lépe pronajmout a eliminovat rizika. Než tedy jednoznačně zavrhnete možnost spolupráce, zkuste si alespoň zjistit, co přesně vám může nabídnout. Pro nezávaznou konzultaci v Brně můžete vyzkoušet například REAL SPEKTRUM

0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?