U servisu výtahu se dívejte dopředu

Nic perfektně nefunguje samo od sebe a ani výtah není výjimkou. Zde je situace o to závažnější, že provoz výtahu může přímo ovlivnit i naše zdraví. Vyhovovat musí i veškeré legislativě. Co bychom měli vědět ohledně servisu?

Co se týče požadavků zákazníků na servis, převládá požadavek na zajištění nejnutnějšího rozsahu podle požadavků platných předpisů a norem, vše ostatní si vlastníci domů chtějí platit podle skutečné spotřeby. Je to z pohledu zákazníka pochopitelné, ale tím se dále zvyšuje již tak velký tlak na cenu paušálních služeb. Obecně lze říci, že každá společnost se musí řídit předpisy, normami a pokyny výrobce. Proto bych očekával, že na trhu nabízené pravidelné servisní úkony budou stejné a také i ceny budou přibližně podobné. V praxi tomu tak ale samozřejmě není a ani být nemůže. Velké společnosti mají větší závazek vůči značce, mají vlastní přísnější předpisy, školí své lidi mnohem častěji než některé malé firmy. Kladou též mnohem větší důraz na bezpečnost a proto i prevence a revize jsou prováděny jinak. Velké společnosti si nemohou dovolit revizi udělat zběžně a servisní pracovníci dělají často více odborných kontrolních úkonů. Proto doporučuji zákazníkům nehledat jen nejnižší cenu paušálních služeb, ale i jako u výměn výtahů si zjistit dostatečné reference a vědět, co za své peníze dostanu a co mé rozhodnutí koupit nejlevnější servis nebo celkovou výměnu přinese v horizontu 10-20 let?

Novinkou naší společnosti je možnost rozšíření servisních služeb o program KONE on-line, což je webový přístup do on-line systému, kde zákazník má okamžitý přehled z pohodlí domova, o námi provedených činnostech. Může zde zjistit, kdy přijdeme na další prohlídku, co bylo příčinou závady, kdy a jak jsme ji odstranili, informace o technických parametrech výtahu, přehled o veškeré fakturaci a případně o neuhrazených fakturách a mnoho dalších funkcí. Tuto službu mohou ocenit majitelé nebo správci objektů, kteří spravují stovky objektů a každý nástroj, který jim umožní přehled z jednoho místa vítají.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?