Tři originální způsoby, jak si vytvořit osobitý domov

Díky dostupné nabídce velkých nábytkářských řetězců si dnes můžeme zařídit naše domovy rychle a za málo peněz, ovšem za cenu toho, že naše bydlení bude působit tak trochu studeně a neosobně. Vtisknout domovu osobitý ráz je přitom snadnější, než si myslíte.

Prvky historizujícího stylu v moderním bytě

Dekorativnost romantického stylu se navzdory zakořeněným představám o nepoužitelnosti zámeckého slohu dokonale vyjímá i v moderním interiéru. Starožitný nábytek je krásný, avšak může na mnohé působit zastaralým, až těžkopádným dojmem. A to nehledě na složitou dostupnost a nákladnost jednotlivých kusů. Podstatou je inspirace dávno minulými stoletími, jež dovoluje i použití replik a napodobenin. Jedinou podmínkou je smysluplné zakomponování do současného prostoru. Zapátrejte po antikvariátech, porozhlédněte se po solitérních kusech nábytku a zkombinujte je se současnými, tvarově jednoduššími prvky. Vzniknou tak jedinečné kontrasty.

Originální textilní solitér

Kusové koberce zaznamenaly oproti minulým letům značné změny. Doby, kdy jsme dávali přednost jednobarevným smyčkovým kobercům, jsou pomalu pryč a na výsluní se dostávají originální kousky, které mají do uniformity daleko. „V současné době se při výběru kusových koberců nejvíce cení originalita. Namísto jednobarevnosti kralují aktuálnímu sortimentu zářivé barvy a jejich kombinace, vysoký vlas a netradiční vzory. Výběr materiálu jde pak ruku v ruce s požadavky na funkci, kvalitu a odolnost koberce. V popředí se stále drží ručně vázané koberce v orientálním stylu nebo vyráběné strojově, vlněné, hedvábné či syntetické,“ přibližuje trendy v kusovkách Renata Stuchlíková, odbornice na prodej podlahových krytin z Koberce Trend.

Výhodou kusových koberců je také to, že s nimi rychle a levně proměníte každý interiér, aniž byste museli povolávat řemeslníky. Bytový textil je všemocným lékem, který v mžiku spraví kdejaký nedostatek interiéru. Dokáže dodat místnostem neotřelý vzhled a hřejivou domácí atmosféru. Kromě toho umí ještě mnohem víc – tlumí hluk a izoluje proti chladu.

Čtěte také:  Svou zahradu můžete mít i na balkóně či terase

Kov, kde byste ho nehledali

Jedním z konvenčních způsobů, jak dekorovat holé stěny, je použití obrazů a plakátů. Buďte originální a namísto okoukaných obrazů měst si na stěnu vyvěste extravagantní dekorace z kovu. Kov je netradiční materiál a na dekorování stěn není příliš využívaný. Dodá tak vašemu pokoji punc originality a neotřelosti. Vynikne obzvláště v přísně minimalisticky zařízených prostorech.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?