Trendy interiérů: Přírodní materiály, barva vody a hudba, která není vidět

Každá doba má své. A také bytové trendy jsou ovlivňovány mnoha faktory – populárními materiály, technologiemi a v neposlední řadě i módou. Více trendů pod jednou střechou? Při správném výběru to není žádný problém.  

Materiály v čistém designu dávají prostor kreativitě

„Co se týče preferovaných interiérových materiálů, pak s dlouhodobým příklonem k jednoduchosti a přirozenosti stále vládnou zejména ty přírodní, hlavně kámen a dřevo, ale i textil, vlna, korek či bambus,“ říká Jiří Bonk ze stavební společnosti Wirtuuu. Nicméně volnější přístup k interiérovým řešením umožňuje vhodnou kombinaci s dalšími oblíbenými materiály – plastem, kovem i dalšími. Odvážná kombinace pak přináší moment překvapení a zajímavý výsledný efekt. Působivých výsledků tedy můžete dosáhnout pomocí hravého střídání různých materiálů, vzorů i barev. Na své si tak přijdou tvůrčí jedinci, milovníci kreativity, kteří s oporou trendů budou moci popustit uzdu své fantazii.

Více se zaměřujeme na barvy v interiéru

Nejvíce„in“ je aktuálně mezi interiérovými barvami podle anglické společnosti WGSN sytě bleděmodrá, tedy aqua. Tato barva je příjemně pozitivní a jasná, je inspirovaná vodou a jejími barevnými tóny. Lze předpokládat, že vhodně zvolené doplňky s námořní či mořskou tematikou budou k této barvě velmi dobře ladit.

Nový trend barvy aqua navazuje na dosud populární zeleně mátovou barvu mint. A tyto dvě barvy lze také velmi dobře kombinovat. Navíc spolu s bílou barvou vytvářejí příjemný pocit čistoty, jsou tedy vhodné i do koupelen, ložnic nebo dětských pokojů a všech prostor určených k odpočinku a relaxaci. Další prognózy mluví i o růstu popularity barev růžové, lila nebo fialové.

Požadavky na kvalitní poslech hudby se mění

Dávno pryč je doba, kdy obývacím pokojům vévodily větší či menší reproduktory. Hudba, podle nového trendu, zní a působí nejlépe, pokud je ukryta před našimi zraky. To je výraz stylu, který stojí zcela v protikladu k ostentativním reproduktorům vévodícím prostoru. Vestavné reprosoustavy, subwoofery a zesilovače střední, ale i špičkové kvality již nemusíte na první pohled vidět, aby vám poskytovaly ten nejlepší hudební zážitek.

Čtěte také:  Test digestoří zjišťoval, které si nejlépe poradí s pachy a mastnotou

„Tímto směrem se vydávají i firmy zvučných značek, jako například Bang & Olufsen, která ve spolupráci se společností Origin Acoustics vytváří vestavěné reprosoustavy pro nejnáročnější posluchače,“ říká Ondřej Žatečka ze společnosti Audiopro.

Design na vás čeká i na neobvyklých místech

Odpadkové koše běžně nebývaly spojovány s designem. Tradičně plnily funkční úlohu úklidu odpadků a většinou byly skryty ve skříňkách kuchyňské linky. Díky značkám designového domácího vybavení se i z této opomíjené součásti domácnosti stal svébytný designový prvek. Dnes se odpadkové koše vyrábí z ušlechtilých materiálů jako je nerez, ocel či kvalitní plasty a výrobci nabízejí nejrůznější typy od retro provedení až po futuristické modely či předními umělci designované limitované série. Takové koše pak už rozhodně nikde skrývat nemusíte.   

/Foto: Audiopro.cz/

Log in with your credentials

Forgot your details?