Topná sezóna 2023 byla zahájena

V pondělí 9. 10. byla zahájena letošní topná sezóna. To znamená, že nám doma začnou hřát radiátory. I když třeba ještě nepotřebujete doma topit, vyzkoušejte, zda vám radiátory hřejí. Pokud zjistíte problém, je nutné odvzdušnění, případně kontaktujte zástupce domu.

Podle čeho se určuje začátek topné sezóny?

Pravidla pro vytápění se řídí vyhláškou č. 194/2007 Sb. Otopné období je zde definováno v ustanovení §2, odst. 1 od 1. září do 31. května následujícího roku. V tomto období se dodávka tepelné energie zahájí, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 °C ve dvou po sobě následujících dnech a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 °C pro následující den. Teprve za splnění i této druhé podmínky začne váš dodavatel tepla teplo pouštět do vašich radiátorů.

U Pražské teplárenské jsou předávací stanice vybaveny automatickou regulací, která při zvýšení venkovních teplot sama reguluje provozovaná zařízení a omezí vytápění, aby nedocházelo k plýtvání energií. Stejně tak je to i u řady dalších teplárenských společností.

/Zdroj: Pražská teprárenská/

Napsat komentář