Softshellové oblečení: jak se o ně správně starat, aby co nejdéle vydrželo

Softshell je materiál, který je oblíbený zejména v chladných měsících roku. Je totiž velice hřejivý, takže nás dokáže ochránit i před vlezlou zimou ve vlhku, dešti nebo při silném větru. Oblíbili si ho také sportovci.

Kvalitní softshell je prodyšný, lehký a univerzální. Aby si tyto vlastnosti zachoval co nejdéle, je zapotřebí se o něj správně starat. Občas se nevědomky dopouštíme chyb, které zkracují životnost našeho oblečení.

Co je softshell?

Tento materiál se velmi často používá k šití outdoorového oblečení. Jeho vnější vrstva je silná ale přesto pružná, podšívka je pak měkká a obvykle fleecová. Kvalitní softshell obsahuje také ošetření, které zajistí jeho větru odolnost, poradí si i se sněhem nebo deštěm. Tento materiál se používá nejčastěji na bundách, najít jej můžete ale také na kalhotách – a to jak letních, tak zimních. Velmi kvalitní softshell můžete nakoupit na Bubulakovo.cz, což si ověřily tisíce zákazníků před vámi.

Čištění softshellu

Pokud se na vašem softshellovém oblečení objevili jen drobné nečistoty, jako je prach nebo bláto, můžete je odstranit i bez praní. Vezměte si vlhkou houbičku nebo měkký kartáč. Pokud ale máte pocit, že se voda do materiálu vsakuje nebo je špína příliš odolná, praní se nevyhnete.

Praní softshellu

Pro praní softshellového materiálu dodržujte několik základních pravidel. Tím hlavním je to, že se zaměříte na údaje, které jsou uvedeny na štítku oblečení a budete je dodržovat. Softshell obvykle pereme na teplotu 30 °C a velmi nízkou rychlost odstřeďování. Některé pračky mají speciální program pro sportovní oblečení, který je vhodný také pro praní softshellového oblečení. Zapněte všechny zipy, včetně těch na kapsách. Při praní nepoužívejte změkčovadla, protože ta mohou softshellový materiál zničit. Ihned po skončení praní vytáhněte oblečení z pračky a nechte uschnout.

Čtěte také:  Mějme se na pozoru před podvodnými cenami tepla z tepelných čerpadel - 1. díl

Zdroj: Bubulakovo

Napsat komentář