Jak zařídit byt pro milovníka cestování – fototapety by rozhodně neměly chybět

Každý, kdo miluje cestování, na své zážitky opravdu rád vzpomíná. Často se obklopuje vzpomínkami a plánuje při tom, kam vyrazí příště. A vyzdobit interiér v tomto duchu může být tak trochu výzva – i když velmi příjemná.

Často se pro tyto účely používá například mapa světa na zeď. Pokud ovšem není doplněna vhodnými doplňky, může působit až nepatřičně.

Fototapeta mapa světa jako základ prostoru

Milovníci cestování ze všeho nejvíce ocení „výhled na místa“, kam by se ještě rádi podívali. Může jim tedy udělat radost dekorace na zeď, která na sebe doslova ponese celý svět. Pro její doplnění je vhodné použít i různé další cestovatelské motivy, jako jsou například fotografie z cest, suvenýry dovezené z dovolené apod. Hodit by se vám však mohly i další tipy.

  • Vytvořit lze například stylovou knihovnu pro cestovatelské knihy a průvodce.
  • Nebojte se přitom použít cestovatelské kufry nebo batohy jako úložný prostor (tím z nich zároveň vytvoříte funkční dekorace).
  • Na stěně můžete zároveň vyhradit i místo pro “cestovatelskou zónu”, vhodnou pro plánování a organizaci cest.
  • A určitě zkuste použít i barevné textilie a doplňky, které odkazují na různé světové kultury.
3

Tapeta na zeď mapa světa v retro provedeních

Ovšem ústředním motivem cestovatelského prostoru může být i jakési retro – tedy obdiv k lidem, kteří objevovali svět dříve a za mnohem obtížnějších podmínek, než je tomu v současnosti. Jména jako Livingstone, Holub nebo Musil zná dnes nejspíš každý. A právě k jejich poctě může být fototapeta mapa světa vyvedena spíše jako reprodukce děl známých středověkých nebo dokonce starověkých malířů. V takovém případě je vhodné celou místnost ladit nejlépe do přírodních tónů. A jak na to?

  • Použijte přírodní materiály jako dřevo, kámen nebo bavlnu.
  • V potaz můžete brát i materiály typické pro zemi, kterou obdivujete (v Asii to může být teakové nebo eukalyptové dřevo, v Africe zase typický sádrovec, pouštní růže apod.).
  • Vsaďte na přírodní barvy – například na zelenou, hnědou nebo bílou.
  • Přidejte rostliny nebo květiny, které pomohou vše oživit.
  • Použijte textilní doplňky s přírodními motivy.
  • Vhodně do prostoru zakomponujete i přicházející světlo a jeho odrazy pro vytvoření maximálně přírodní atmosféry.
N 1

Mapa světa na zeď v orientálním stylu

Docela jiný „level“ útulnosti mohou vytvořit v místnosti fototapety s mapami, které působí na první pohled opravdu luxusně. Proč si tedy nepohrát s jejich cestovatelským duchem a neobklopit je skutečným luxusem orientu, který se k nim hodí opravdu skvěle? Pro začátek použijte barevnou paletu, které budou dominovat tmavé odstíny hnědé, červené a zlaté. Další fototapeta na zeď, která tu s mapou skvěle doplní, může obsahovat například rozličné orientální vzory a motivy, jako jsou geometrické obrazce, květiny a zvířata.

Čtěte také:  Automatizace domácnosti je přirozený proces. Proč zvolit Somfy?

Chybět by neměly ani orientální dekorace, jako jsou sošky Buddhy, svícny a vázy, či efektní dřevěné prvky plnící zároveň i úlohu úložného prostoru (truhly, skříně a police). K dotvoření celkového dojmu lze použít i orientální koberce a prostěradla či papírové lampy a stínidla. Absolutní fajnšmekři pak jistě nedají dopustit ani na typické orientální předměty (může jít i o jejich reprodukce), jako jsou fajánsové a porcelánové vázy a talíře.

To vše vaše tapeta na zeď mapa světa skvěle doplní, aniž by v prostoru působila násilným a nepěkným dojmem.  A kde si vybrat vhodné motivy, které vyhoví všem vašim přáním a potřebám? Vyzkoušet můžete specialisty na stránkách https://myloview.cz/, kteří vám v případě potřeby rovněž rádi poradí s výběrem.

B

Napsat komentář