S realizací a financováním vám při zateplení vašeho bytového domu pomůže Sto

Minerální nebo organický, nehořlavá kompozice, co nejtenčí a vysoce účinné izolační materiály: pro každé zadání zateplení bytového domu existuje ten správný systém. Velmi různorodý výběr je ovšem na místě, protože každá budova je jiná. Při výběru a realizaci vhodného zateplovacího systému vám pomohou specialisté z firmy Sto.

Firma Sto, zastoupená špičkovými odborníky, jako jsou například Jiří Kudlič, šéf prodeje pro Čechy, Roman Gajdůšek, vedoucí prodeje Morava nebo jejich kolegové Petr Herout, Petr Štangl, Martin Kuklík a další obchodně techničtí zástupci s dlouholetými zkušenostmi v oboru, je přímým a kompetentním partnerem jak pro investory, tak i pro realizační firmy, architekty a projektanty. To je kromě výše uvedeného velkou předností – lidé ze Sto jednají přímo s investory a řešení nenabízí přes zprostředkovatele, takže svůj obor dokonale znají.

Jiří Kudlič, šéf prodeje Čechy ve firmě Sto, upozorňuje: „U větších bytových domů je díky spolupráci s našimi pracovníky a technicky správnému řešení možné snížit celkové náklady na zateplení. Větší rychlost realizace přináší nižší náklady na práci a lešení, což jsou jedny z nejdražších položek při rekonstrukci fasády.“

 Často se také vyskytují pochybnosti majitelů bytových domů a členů družstva, zda si zateplení fasády mohou dovolit. Pokud však existuje dobře připravený projekt, lze z něj poměrně jednoduše spočítat návratnost vložených prostředků – nejčastěji se stává, že finance uspořené na vytápění slouží jako velká část splátky v případě použití hypotečních prostředků. Díky spolupráci pracovníků firmy Sto s projektantem a energetickou agenturou je možné prověřit možnosti řešení a navrhnout způsoby financování a poskytnout argumenty pro interní diskusi v rámci BD nebo SVJ. Návratnost zateplování je nejen v úspoře nákladů na vytápění, ale i ve zvýšení hodnoty nemovitosti či v nižších nákladech na údržbu. Vždy je proto dobré posuzovat hodnotu rekonstrukce s ohledem na celkovou hodnotu nemovitosti – stačí si uvědomit, že například náklady na fasádu za cca 3 mil. Kč představují u domu o 20 bytech po cca 2 mil. Kč pouze 7,5 % hodnoty nemovitosti.

Čtěte také:  Z právní praxe: Jak se bránit nepřizpůsobivým nájemníkům?

Samozřejmě je možné řešit zateplení i po částech, ale v tom případě musí být na počátku profesionálně připravený projekt, který rozdělí realizaci do etap, které budou navazovat a budou správně kontrolovatelné technicky a i ekonomicky včetně vazby na požadavek dotací – například nejdříve okna, potom štíty apod. I v tomto případě lze díky spolupráci projektanta s energetickou agenturou zajistit, že realizace a financování bude probíhat správným způsobem.

Oblast zateplování je obsáhlá, mohli bychom psát například o boji s řasami či plísněmi, o kreativních úpravách vzhledu fasády atd. To vše a řadu dalších informací včetně produktové nabídky a referenčních staveb firmy Sto s.r.o. najdete na www.sto.cz. S radou a konzultací vám rádi pomohou i pracovníci Sto – kontakty včetně kontaktního formuláře najdete také na webových stránkách.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?