Prodat byt je náročné, prodat bytový dům ještě náročnější

Zažíváme extrémní poptávku po bytech a nemovitostech obecně, právě ta však může být jedním z faktorů, které prodej komplikují. Mohou za to nesolidní zájemci, ale i realitní makléři. Pokud kvantita vítězí nad kvalitou, pokud se prodeji obchodník nevěnuje naplno, například proto, že na to kvůli jiným obchodům nemá dost času, pokud nejde o jednu konkrétní nemovitost a její potenciál, výsledek prodeje zpravidla budí rozpaky.

Jak prodat činžák?

Jako vlastník, který chce prodat nemovitost, máte dvě základní možnosti. Buď budete spoléhat na služby realitní kanceláře, potažmo realitního makléře, anebo se na vlastní pěst pustíte do náročného prodejního maratonu. Startuje stanovením prodejní ceny nemovitosti, pokračuje inzeráty oslovujícími potenciální kupce.

Až po prezentaci nemovitosti v inzerátech však čeká prodávajícího majitele teprve ta pravá výzva – osobní prezentace nemovitosti jednotlivým zájemcům, role komentátora a průvodce při procházení nemovitosti v kombinaci s rolemi dravého obchodníka a hráče pokeru. Pokor face je takřka nezbytností…

Vyjednávání však není tak komplikované jako zajištění formální stránky prodeje. Již vytvoření kupní smlouvy, zásadního dokumentu vztahujícího se k prodeji, je úkolem pro právníka. Jedině s ním se dají minimalizovat rizika neúspěchu. V případě prodeje činžáku je právní asistence nenahraditelná. Dobrat se k penězům, na které chce majitel svůj činžák směnit, vede strastiplná cesta. Jde to však i jinak!

Kontaktujte přímo solidního kupujícího!

Za třicet let působení na trhu nasbírala společnost PSN bohaté zkušenosti, ale i reference spokojených majitelů, kteří ji prodali svoji nemovitost. Můžete se k nim přidat! Společnost PSN představuje významného českého investora, kterému nechybí vlastní kapitál a který dlouhodobě deklaruje chuť investovat. Historicky se zaměřuje právě na bytové domy, avšak okruh zájmu PSN je mnohem širší. Ať již prodáváte činžák či jiný typ nemovitosti, můžete se spolehnout, že o vaši nemovitost bude dobře postaráno.

Čtěte také:  Softshellové oblečení: jak se o ně správně starat, aby co nejdéle vydrželo

PSN umí ocenit hodnotnou stavbu a plně využít její potenciál. Vlastníkům nabízí férovou cenu a rychlou platbu, bez prostředníků a zbytečných průtahů. Navíc dokáže vyřešit veškeré formální a právní náležitosti, včetně těch nejkomplikovanějších případů. Akviziční tým je připraven vyjít vstříc majitelům ve všech individuálních požadavcích. Chcete-li prodat činžák, přesvědčte se o tom sami.

Kontaktujte akviziční tým PSN.

Zdroj: PSN

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner