Proč pro dálkové odečty energií zvolit smart systém ista

Dálkové odečty dat jsou nejen blížící se legislativní povinností, ale především základem průběžného dohledu nad spotřebovávanými energiemi. Výběru technologie ale věnujte pozornost.

Jak systém dálkových odečtů funguje?

Společnost ista uvedla systém na trh již před 12 lety a v tuto chvíli jej využívá již přes 80 % klientů. Dálkový odečet spravuje a řídí sběrnice dat, která komunikuje se zařízeními v systému, sbírá a přenáší data z měřičů tepla, poměrových rozdělovačů tepla, vodoměrů, případně i elektroměrů a plynoměrů na server prostřednictvím rádiové sítě mobilního operátora. Následně se data elektronicky importují do systému rozpočítávání nákladů energetických monitorování nebo správcovských programů.

Sběrnice dat je umístěna ve společných prostorách objektu a vyniká velkým rozsahem přijímání signálu, takže není potřeba instalace dalšího přenosového zařízení. Díky jedinečné technologii stačí obvykle jedna sběrnice dat do objektu. Výhodou je jednoduchá instalace bez stavebních úprav.

Připojuje se na baterii s životností 10 let.

Shlédněte krátké video o technologii dálkového odečtu energií

Proč zvolit smart systém ista?

 • jedinečná technologie, kdy přístroje komunikují i mezi sebou
 • automatický dálkový odečet sběrnicí dat, splňující požadavky evropské směrnice o energetické efektivnosti (EED)
 • ucelené řešení pro zajištění měření všech energií v bytových domech
 • systém je možné libovolně rozšiřovat o další přístroje ista
 • automatický dohled nad všemi přístroji a jejich funkčností
 • spolehlivé odečty umožňují přesné a přehledné rozúčtování nákladů za teplo a vodu

V současnosti společnosti ista odečítá v České republice sběrnicemi dat přes 820 000 přístrojů.

Denní údaje o spotřebě přístupné online

Dálkové odečty sběrnicí dat umožňují mít kontrolu nad spotřebou energií a funkčnosti celého systému. Denní údaje o spotřebiteli a stavu měřičů jsou pro správce i vlastníků bytů / budov přístupné online.

Detailní aktuální přehled zajišťuje portál ista24, kde můžete data jednoduše analyzovat, porovnávat a zpracovávat podle vašich potřeb a efektivně hospodařit s energií. Systém vás včas upozorní i na případně poruchy na měřičích, což pomáhá šetřit energii i náklady. Portál ista24 také umožňuje poskytování měsíčních informací o spotřebě, jak je aktuálně diskutováno v rámci transpozice směrnice EED do české legislativy.

1 komentář u „Proč pro dálkové odečty energií zvolit smart systém ista“

 1. Dobrý den.
  Podporuje váš systém pro rozúčtování nákladů na teplo mezi BJ i denostupňovou metodu založenou na kumulaci rozdílů teplot v místnostech bytu a teploty venkovní a objemu vytápěné místnosti (popř. “započtené plochy”)?

  Děkuji

  Odpovědět

Napsat komentář