Proč jít do čištění vzduchotechnického potrubí v panelových domech

Nečistoty ve vzduchotechnice představují vysoké zdravotní riziko kvůli přítomnosti bakterií, kvasinek a plísní, a zároveň se ze zaneseného potrubí stává cesta pro šíření případného požáru.

V dnešní době se stala příprava jídel a jejich vaření oblíbenou zábavou a vyhledávaným koníčkem napříč věkovými kategoriemi i profesemi. Provozujeme-li ale tuto zálibu v panelovém domě, budeme zřejmě často využívat i odsavač par, digestoř.

Desítky let staré nečistoty představují dvě velká rizika

Za desítky let provozu, tohoto jinak báječného pomocníka, se v centrálním potrubí vytváří silná vrstva nečistot obsahujících tuky a prach, s čímž jsou spojena zejména dvě velká rizika.

Obr 2
Alkion service

Nejen, že samotné nečistoty představují vysoké zdravotní riziko pro přítomnost velkého množství bakterií, kvasinek a plísní vyvolávajících chronická onemocnění, různé alergie či astma, ale zároveň se ze zaneseného potrubí ve spojení s prouděním vzduchu stává efektivní cesta pro šíření případného požáru. O takovou situaci jistě nikdo nestojí a je vhodné jí účelně předcházet.

Právě v oblasti ochrany veřejného zdraví a v prevenci šíření požáru je smysluplným, vhodným a efektivním zásahem odborné a kvalitní vyčištění odvětrávacího potrubí v panelových domech.

Jak probíhá čištění? Pečlivě, šetrně a precizně

Naše firma má s prováděním čištění vzduchotechnického potrubí v panelových domech mnohaleté zkušenosti a přistupuje ke každé zakázce a každému domu individuálně. Naši vyškolení technici se nejprve podívají do potrubí kamerou se záznamem a odborně diagnostikují stav znečištění potrubí. Následně provedou samotné čistění jemným kartáčem s rotačním pohonem a všechny nečistoty rovnou odsají přes odtahový ventilátor do filtrů. Pro obyvatele domu to tedy znamená, že se nemusí obávat šíření prachu a nečistot do jednotlivých bytových jednotek či do okolí domu.

Video:

Mikrobiologická analýza odhalí i na první pohled skrytá rizika

Tímto ekologickým a šetrným zásahem však naši odborníci v terénu nekončí. Během prováděného zásahu odeberou navíc z odvětrávacího potrubí i kontrolní mikrobiologický stěr, který nechají vyhodnotit na vědeckém pracovišti Masarykovy Univerzity v Brně. Po vyhodnocení Vám pak poskytnou i protokol odhalující hrozby, které Vaše zanesené potrubí skrývalo a ohrožovalo tak zdraví nejen vaše, ale i vašich blízkých.

Čtěte také:  Z právní praxe: Zastupování vlastníka jednotky na shromáždění SVJ a případná společná účast

Videozáznam a kontrola kvality

Vyčištěné potrubí naše firma vždy ještě vydezinfikuje polymerovým přípravkem, který je schválen pro použití Státním zdravotním ústavem. Tento přípravek účinkuje ještě další 4 týdny po aplikaci. Na závěr naši technici znovu zkontrolují potrubí kamerou a ověří správnost a kvalitu provedeného čištění, přičemž videozáznamy pořízené před čištěním i po něm Vám zašleme pomocí internetové úschovny.

Obr 3
Alkion service

Po dokončení celého procesu získáte podepsaný certifikát o provedeném čištění a také potvrzující samolepku, kterou je možno umístit na vchodové dveře či nástěnku v domě. Každý obyvatel tak bude mít jistotu, že žije v čistém prostředí.

Posilujeme tým!

Jako úplnou novinku umožňující rychleji vyhovět i zákazníkům na Moravě se náš tým rozšiřuje o dalšího specialistu na panelové domy, pana Martina Přidala.

Pokud Vás naše práce zaujala, chtěli byste se dovědět další detaily nebo se poradit, rádi Vás osobně navštívíme či vám zodpovíme každý dotaz. Můžete nás kontaktovat přímo nebo přes poptávkový formulář na webových stránkách www.zdravypanelak.cz.

Zdroj: Alkion service

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner