Problém, který přehlížíte. Klávesnice a myš vašeho domácího počítače jsou semeništěm bakterií

Víte, že klávesnice vašeho počítače, stejně jako myš, kterou denně používáte, patří k nejvíce znečištěným povrchům v domácnosti? Úrovní kontaminace dokonce předčí i záchodové prkénko. Dokonce i pracovní stůl, počítač a myš, které zpravidla používáte v zaměstnání, jsou na tom z hlediska znečištění a bakterií o něco lépe.

Problém, kde byste ho nečekali

Na běžném pracovním stole se nachází 400krát více bakterií než na záchodovém prkénku. Podle výsledků studie společnosti Kimberly-Clark Professional podobné znečištění vykazuje i klávesnice, telefonní sluchátko či počítačová myš.

Dbejte na čistotu svého pracovního stolu, klávesnice a myši a jeho bezprostředního okolí. Ošetření klávesnice, myši nebo telefonního sluchátka vám zabere několik minut. Stačí pravidelně používat dezinfekční ubrousky. „Působí rychle a v několika vteřinách usmrtí až 99 % bakterií,“ říká Jan Pipek ze společnosti Kimberly-Clark Professional. Současně dodává, že otíráním a dezinfikováním můžeme snížit míru nachlazení, chřipkových a žaludečních onemocnění až o 80 %.

Mastné prsty a jídlo nad klávesnicí. Nechováte se stejně?

O tom, že pravidelné ošetřování vnější plochy notebooku nebo klasického stolního počítače se vyplatí, je přesvědčen také Ondřej Jung, vedoucí technik Počítačové školy Gopas. Jestliže se chcete vyhnout technickým nepříjemnostem i pracovní nervozitě, věnujte údržbě počítače patřičnou péči. „Klávesnice s nánosem drobků, hrášků a kukuřic z instantních polévek určitě nepíše dobře. Neustálé opravování překlepů nebo špatně píšící háčko navíc dokáže člověka pořádně rozčílit. Vedle různých dezinfekčních prostředků můžete použít také speciální vysavače a různé leštící polštářky pro čištění monitoru. Sada se dá pořídit za pár stovek.“

Prach uvnitř počítače velmi často vůbec neřešíme

Zatímco dosud byla řeč pouze o ošetřování vnějších ploch, je praktické neopomíjet ani vnitřní část vašeho počítače, kam se dostává v průběhu času velké množství prachu a různých nečistot. Trpí zejména chladiče počítačů, usazený prach totiž vytváří nadbytečné teplo. Nánosy nečistot navíc způsobují sníženou cirkulaci vzduchu, může dojít ke spálení součástek zdroje. Alespoň jednou za rok je dobré nechat útroby počítače vyfoukat od specializované firmy.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?