Přenosné noční slunce

Přenosná svítidla se využívají velmi často při cestování, kempování, jako nouzové svítidlo v autě, v dílnách, garážích, ale i při osvětlení okolí domu. Možnosti využití jsou velmi široké. Každé z nich potřebuje zdroj energie. Nejlepší je, když si zdroj energie umí vyrobit. Díky solárním článkům a slunečnímu záření.

Lucerny poháněny sluncem

Přenosná solární lampa může mít různý tvar, velikost, i způsob využití. Jednou z možností mohou být solární svítilny. Jsou to svítidla, které využijeme při kempování, nebo pokud potřebujeme posvítit při opravě auta, nebo jako nouzové svítidlo. Jsou to hlavně funkční svítidla, vhodné například pro rybáře. Své místo si najdou i v autě, aby byly stále po ruce. Jejich velkou výhodou je, že přes den mohou být položeny na slunném místě, aby si díky slunci dobili baterie. Pokud jsme i několik dní v přírodě, stále víme pomocí slunce doplnit elektrickou energii. Takové solární svítilny bývají často, díky zabudované baterii, používané i jako záložní zdroj pro mobilní zařízení. Stačí připojit mobilní telefon, lucernu položit na slunce, a z lucerny se stane solární nabíječka na mobil. V některých případech je taková lucerna ještě doplněna o dynamo, takže i když nesvítí slunce, stačí pár otočení klikou dynama, a dobijeme nouzově baterii lucerny.

Zahradní světlo v pohybu

Solární svítidla mají obecně velkou výhodu v tom, že nejsou připojeny do elektrické zásuvky. To umožňuje jejich snadné přemísťování. Díky tomu je můžeme použít tam, kde je právě potřebujeme, nebo můžeme měnit způsob osvětlení prostoru. Mohou to být malé závěsná svítidla, přenosné dekorativní koule, nebo jiné solární osvětlení na zahradu. Každá lampa má svůj solární panel, díky kterému získávají elektřinu. Tato se ukládá do baterií, a v noci se mohou automaticky zapnout, a osvětlovat okolí. Jsou i speciální svítidla, určené pro bazény a jezírka, které plavou po hladině, a po setmění osvětlují vodní hladinu. Solární panel mají zabudovaný, takže není třeba je vybírat z vody, aby se dobili.

Čtěte také:  Jaké obrazy dnes frčí?

 

Noční slunce na stole

Na terasách, balkonech, v zahradních altáncích mohou vytvářet příjemnou atmosféru stolní solární  lampy. Nejsou to jen technicky vypadající žárovky se solárním panelem, právě naopak. Nabízejí se v různých designech, které dokáží doplnit atmosféru každého prostoru. Díky zabudované baterii, která se nabíjí ze solárního panelu, mohou svítit dlouhé hodiny bez připojení na elektrickou zásuvku. A pokud potřebujete stolní venkovní svítidla na kempinkový stůl ke stanu, můžete si do zavazadla přibalit nafukovací solární světlo. Zabere málo místa v zavazadle, ale na kempinkovém stole dokáže zastoupit i velké světlo. Stačí nafouknout. I takové jsou možnosti přenosných lamp.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?