Přemýšlíte, čím oživit interiér? Vyzkoušejte některý z aktuálních tipů!

Trendy – některé jsou nepřekonatelné, jiné trvají pouze jednu sezónu, než je nekompromisně nahradí záplava nových stylů. Nejdůležitější ovšem je, jak se vám líbí a jestli byste si některý z nich uměli představit u vás doma. Který z aktuálních tipů by si získal právě vás?

 

Nestárnoucí vzory

Lednem odstartovala sezóna květinových vzorů, které se staly jedním z hlavních symbolů letošního roku. Kromě interiérového designu jej bylo možné nalézt prakticky na každém kousku oblečení jakožto i na doplňcích a zboží k běžné spotřebě. Zatímco první polovině roku vévodily motivy kapradin a palmových listů ve všech odstínech zelené, ve zbylých měsících se budeme setkávat s květinovými vzory všech barev a velikostí. Zejména velkoformátové tapety s maximalistickým zobrazením květin v tmavších odstínech budou hlavním hitem podzimní a zimní sezóny, pokud byste se však obávali příliš tmavého a ponurého výsledku, není nic snazšího, že si do svého obýváku pořídit pouze pár květinových textilií.

Výrazné barvy na místech, kde byste je nečekali

Barvy jsou všeobecně velice populární interiérovou ozdobou, zejména pro jejich takřka nevyčerpatelnou variabilnost. Každým rokem se navíc portfolio barev užitých v interiérech rozšiřuje o nové odstíny, jejichž vzájemnou kombinací lze chytře měnit vzhled místnosti dle aktuálních trendů, potřeb i nálady. Patříte-li k milovníkům výrazných barev, pak vám podzimní trendy přijdou vhod – zbytek roku je totiž zasvěcen námořnické modré, zlaté, starorůžové ale i černé nebo odstínu zvanému podzimní javor.

Všechny barvy bude přitom možné vídat jak na zdech, tak na doplňcích anebo nábytku, největší terno však zaznamenají koberce. „Hlavním bodem barevných kombinací bude prolnutí koberců výrazných barev s minimalistickým nebo moderním uspořádáním místnosti. Výborně tak bude fungovat celoplošný koberec v námořním odstínu s nábytkem v bílém provedení anebo například zlatý koberec s vysokým vlasem v kombinaci s tmavým dřevem,“ uvádí Renáta Stuchlíková, odbornice na bytové textilie z Koberce Trend.

Cílené retro

Být retro už dávno neznamená zaostávat daleko za módními trendy, neboť kousky z šatníku našich babiček či nábytek z éry před padesáti lety naopak každoročně zažívají obrovský boom a ani letos tomu nebude jinak. Retro prvky se tak budou objevovat i v synonymu moderního bydlení, kde by ho mnozí vyznavači skandinávského stylu příliš neočekávali. Těšit se však můžete také na vzorované kusové koberce, jejichž vintage motivy sahají do dob dávno minulých. Ty budou totiž tvořit ústřední dekorační prvek a udávat tak styl celé místnosti.

/Ilustrační foto: Bonami.cz/

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?