Předsíň, chodba nebo vstupní hala odráží styl vašeho domu. Zařiďte si ji moderně

Reprezentativní chodba je ukázkou celého domu. Jak uspořádat vstupní prostor tak, aby vyhovoval jakémukoli designu interiéru? Vše závisí na jeho povrchu a mnoha dalších aspektech.

Pokud si více ceníte minimalismu a zaměřujete se na praktické funkce, stojí za to přemýšlet o vytvoření dostatečného prostoru pro svrchní oblečení nebo obuv. K ukládání oděvů můžete použít výklenky, police, skříňky, věšáky a různé typy botníků. Užitečným prvkem je lavička nebo měkké sedadlo, na které si můžete při oblékání nebo sundávání bot sednout.

Jak si zařídit předsíň moderně?

Už vstup do chodby, haly nebo předsíně znamená pro vaše hosty dát na první dojem. Pokud se v předsíni povalují nejrůznější věci, věšáky přetékají oblečením a boty jsou nevzhledně rozházené, moc dobrý první dojem na návštěvu neuděláte. Řešením bude rohová skříň, kam všechny věci přehledně uložíte. Šatna v hale je velmi funkční řešení, které vám umožní snadno uspořádat vaše osobní věci. Myšlenka tohoto typu bude fungovat v místnostech zařízených prakticky v jakémkoli stylu. Modely ze dřeva jsou univerzální a osloví většinu lidí. Ve skříni můžeme uložit nejen oblečení, ale také doplňky jako šály, deštníky a kabelky.

Pokud je hala úzká, je vhodné takový prostor opticky zvětšit velkým zrcadlem a světlými stěnami. Bez ohledu na způsob uspořádání by zrcadlový list měl být velký a zarámovaný v tradičním rámu. Pěkným doplňkem jsou vzorované tapety, obrazy a fotografie zavěšené na zdi. Chodbu můžeme osvětlit ozdobným lustrem a nástěnnými lampami nebo instalovat bodové osvětlení po celé šířce stropu. Osvětlení má velký význam a vybírat byste jej měli individuálně podle svých potřeb. Světlá chodba je často základem současných domů. Moderní hala by měla být uspořádána s důrazem na nejmenší detaily, aby na hosty působila pozitivně.

Čtěte také:  Jak vybrat dodavatele energií? Není důležitá jenom cena

Nezapomeňte ani na stěny a podlahy

Přebytek dekorací – košů nebo krabic takový interiér zmenšuje. Efektním řešením je stylový nábytek, malé skříňky s výsuvnými zásuvkami nebo otočné modely a vestavěné skříně či prosklené komody. Nástěnná ramínka a háčky jsou prvky, které by na chodbě nikdy neměly chybět. Uspořádání se stojatými věšáky je stejně efektivní, ale hodí se spíše do větší místnosti. Nábytek v retro stylu zahrnuje skříňky na klíče, které mají dekorativní funkci. Neobvyklý design vytvářejí police a skříňky na boty.

Jedním ze skvělých nápadů je dekorativní omítka na zdi a opuštění dekorativních detailů. Fanoušci minimalismu obvykle volí travertin, štuk, materiály imitující dřevo, cihly a beton. Cihlová nebo betonová zeď nevytváří ohromující dojem. Dokonale se hodí k průmyslovému stylu, který nezpůsobuje v dekoru chaos.

Při uspořádání interiéru předsíně či haly byste neměli zapomenout na podlahu. Zde můžete použít prakticky jakýkoli materiál. Přírodní kámen, dřevo, porcelánové dlaždice nebo keramické dlaždice pro halu, které mají zvýšenou odolnost proti poškrábání nebo podlahové panely odolné proti otěru.

0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?