Praktické zařízení kuchyně: Nezbytné pomůcky, které by neměly chybět v dobře vybavené kuchyni

Nabízí se spousta různého příslušenství, které vám může výrazně usnadnit činnosti v kuchyni, ať už jde o vaření či pečení. Díky správnému výběru si můžete kuchyň vybavit zcela dle svých představ, ušetříte si tak čas i starosti.

Varná deska

Jedním z prvních tipů je rozhodně varná deska. Nejde sice o speciální příslušenství jako spíše o základní vybavení, ovšem správný výběr je klíčový. Nabízí se totiž několik druhů varných desek: plynová, indukční, sklokeramická a kombinovaná.

  • Plynová varná deska patří mezi klasiku. U mnoha lidí je oblíbená, jelikož umožňuje okamžitou regulaci teploty. Navíc je relativně levná. Ovšem mezi hlavní nevýhody patří složitější údržba, plyn navíc zanechává mastný film.
  • V této době jsou velmi populární indukční desky. Jde o moderní řešení, které dokáže ušetřit provozní náklady – dochází totiž pouze k ohřevu dna hrnce. Údržba je velmi jednoduchá, nehrozí připálení jídla na desku. Navíc nabízí elegantní design a zapadne tak do každé kuchyně.
  • Sklokeramická deska se na první pohled podobá indukci. Pro ohřev však využívá elektickou energii, dochází tak k ohřevu okolí, proto nejde o tak efektivní variantu. Ovšem díky svému designu a snadné údržbě jde také o oblíbenou volbu.
  • Pokud si nechcete zvolit pouze jeden druh varné desky, zvolte kombinovanou desku. Ta zpravidla kombinuje některé dva výše zmíněné druhy. Lze tak využívat plyn i elektřinu, kdykoli tak můžete využívat výhody vybraných desek. Jedinou nevýhodou snad může být vyšší pořizovací cena.

Kuchyňský robot

Pokud jste v kuchyni často, či si jednoduše rádi usnadníte práci, pak by vám neměl chybět kuchyňský robot. Jde o velmi ceněného pomocníka, který vám usnadní přípravu těst, ale i vaření různých pokrmů. Navíc umožňuje přípravu vlastního mletého masa, či třeba těstovin. Nabízí tak spoustu možností, díky kterým můžete v kuchyni dosáhnout ještě lepších výsledků.

Čtěte také:  Hodiny patří do našich životů i domácností

Kuchyňské roboty jsou nabízeny v mnoha různých provedeních. Zvolit tak můžete některý ze základních modelů, který nabízí primárně přípravu těsta, míchání a hnětení. Ovšem dostupné jsou i sofistikovanější modely. Ty disponují širokou škálou příslušenství. Můžete si tak s jejich pomocí udělat domácí těstoviny, nakrouhat zeleninu, připravit smoothie a mnoho dalšího.

Speciální nádobí

Nádobí je velmi širokou kategorií, která může zahrnovat mnoho různého vybavení. Kromě klasiky jako jsou talíře, hrnce a příbory se však nabízí i mnoho dalšího. Různé špachtle a metličky jsou pravděpodobně samozřejmostí, ovšem při zařizování kuchyně byste neměli zapomenout ani na další vybavení. Patří sem například nůžky na maso, cedník, lis na česnek a podobné drobnosti, které vám výrazně usnadní práci.

Do kuchyně můžete pořídit spoustu různého vybavení, se kterým bude vaření a pečení jednodušší.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner