Pracovní zimní bundy: Podle jakých aspektů vybrat tu správnou

Zima je za rohem a je třeba s tím počítat v mnohých ohledech. Především v zaměstnáních, která jsou řešena venku, se musí zaměstnanci velmi dobře obléct. Většinou jsou v exteriéru celé dny a jakékoli prochladnutí by velmi rychle mohlo vést k nepříjemným onemocněním. Základem oblečení je pochopitelně zimní bunda. Vybrat si ji lze v mnoha různých variacích. Při jejím pořízení ovšem určitě nejde pouze o vzhled. My se proto podíváme, jaké otázky byste si před jejím nákupem měli zodpovědět. Samozřejmě také doporučíme světoznámou značku pracovního oblečení.

Jaká zaměstnání vyžadují nošení zimní bundy?

Prakticky veškerá, která jsou vykonávána ve venkovním prostředí. Hojně se pracovní oděvy a speciálně zimní bundy uplatňují především ve stavebnictví. Právě tady jsou zaměstnanci různých firem vystaveni chladnému počasí. Stejně tak se ale bez zimní bundy neobejdou ani různí řemeslníci. Montáže v exteriéru jsou pro ně fakticky denním chlebem, a jestliže nepanuje vyloženě špatné počasí, pracují venku po celý rok. Zapomenout nelze ani na takové skladníky. U těch musí být moderní bundy jakousi samozřejmostí.   

Které pracovní bundy jsou nejlepší při práci venku u jednotlivých profesí?

Každá z profesí je specifická a vyžaduje rozdílné oděvy. Určitě je z čeho vybírat. Na co je tedy třeba dbát z hlediska konkrétních zaměstnání?

Zimn Softshellov Bunda E S Vision 182069 0 637201128445408800
Foto: Engelbert Strauss

Zedníci a skladníci potřebují opravdu teplé oblečení

Jednoznačně. Na stavbě bývá poměrně velká zima. Zimní bunda musí být dokonale vyteplená a samozřejmě disponovat ochranou před větrem a deštěm. Nemělo by ji tedy profouknout a zkontrolovat před nákupem se vyplatí také stupeň voděodolnosti. Čím bude vyšší, tím samozřejmě lépe. Výborné jsou u těchto bund různé doplňky, mezi které se řadí spousty kapes, prodloužené rukávy, které dokážou ochránit i dlaň, a jiné prvky. Je jasné, že budete mít také pracovní rukavice, přesto se takovéto rukávy vyplatí. Střih bundy nesmí v žádném případě omezovat dělníky v pohybu. Měl by ovšem být maximálně ergonomický.    

Čtěte také:  Mít průběžnou kontrolu spotřeby tepla a vody není těžké, říká předseda

Záchranáři a silničáři potřebují reflexní prvky

Pro záchranné složky musí být vyrobené specifické zimní bundy, jež se budou vyznačovat reflexními poli. To samé platí také pro silničáře. Obojí profese jsou disponované z hlediska hustého provozu a lidé musí být viděni ostatními. Jejich bezpečnost je totiž velmi důležitá. Zásah u nehody totiž musí být co možná nejrychlejší a nejefektivnější. Důležitými vlastnostmi u zimních bund jsou v tomto případě také paropropustnost, voděodolnost a odepínání rukávů.

Pracovníci v průmyslu

Lidé zaměstnaní v různých průmyslových provozech nepotřebují až tolik ochranu před deštěm a větrem. Toto nebezpečí v interiéru větších hal jen tak nehrozí. Pozor je zapotřebí dát na úplně jiné záležitosti. Jmenovat bychom z nich mohli třeba odolnost vůči prořezu nebo propíchnutí. Nikdy nevíte, kdy se ve strojírenském průmyslu setkáte s ostrými předměty. Nebezpečí je tady poměrně markantní. K propíchnutí oděvů nebo jejich prořezání může dojít během okamžiku. To samé platí i o poškození v důsledku ohně. Třeba při svařování nebo broušení kovových materiálů je ochrana před popálením naprostou nezbytností. Týká se logicky i zimní bundy. Ta bývá opatřena specifickou vrstvou. Ke svařování ostatně potřebujete i další pracovní pomůcky.  

Vsaďte na osvědčené zimní bundy Engelbert Strauss

Značkové zimní bundy a mnohé jiné oblečení se vyplatí zakoupit ve vysoké kvalitě. Tu garantuje světoznámá značka Engelbert Strauss. Tento tradiční německý výrobce pracovního oblečení sídlí v Biebergemündu u Frankfurtu nad Mohanem. K založení firmy došlo již v roce 1948. Může se tedy pochlubit dlouholetou tradicí. V jeho sortimentu lze najít také produkty, jako je pracovní pláštěnka, pracovní boty a mnohé jiné. Rozhodně si vyberou jakékoli profese.

0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?