V dnešní době je ekologie velkým tématem, používání vlastních hrníčků na kávu s sebou je proto stále oblíbenější. Má to řadu výhod, neznamená to ale, že bychom se museli vzdávat jednorázových kelímků. I ty totiž mají svá pozitiva.
Vlastní hrníček
Používání vlastního hrníčku představuje jednoduchý způsob, jak snížit množství odpadu. Někdy ale může být nepraktické. Hrníček totiž pravděpodobně nemáte vždy u sebe, možná jste ho zapomněli nebo dokonce ve vaší oblíbené kavárně nenabízí možnost kávy do vlastního hrnku. Objevit se mohou různé komplikace, proto jsou jednorázové kelímky stále běžnou součástí našeho každodenního života.
Praktické jednorázové kelímky
Ačkoli jsou jednorázové kelímky často kritizované, nemusí být zrovna ekologickou katastrofou. V dnešní době se díky moderním technologiím vyrábí recyklovatelné či dokonce kompostovatelné kelímky nebo se vyrábí z recyklovaných materiálů. Pokud si tedy chcete občas vzít nápoj s sebou, kelímek na kávu není takovým prohřeškem. Nicméně pokud si každé ráno kupujete kávu s sebou, pak není od věci zvážit používání vlastního cestovního hrnku.
Možnosti recyklace
Recyklace kelímků někdy bývá problematická, jelikož některé z nich bývají potaženy plastovou vrstvou. V takovém případě sice nemůžou do barevného kontejneru, ale můžete je využít jinak. Zvlášť pokud máte děti, rozhodně pro ně najdete kreativní využití. I další obalový materiál můžete využít pro různé tvoření. I něco, co se na první pohled zdá jako odpad, může mít další využití. Dávat materiálům druhý život má smysl.
Jednorázové kelímky jsou stále populární, jelikož jsou velmi praktické. Nabízí se ekologičtější alternativy na více použití, nicméně v dnešní době i klasický kelímek na kávu může být relativně ekologický. Zvlášť pokud se využívají šetrnější materiály a recyklace.
