Práce v zahraničí – Jak si vybudovat vlastní život v Německu

Našli jste si práci v Německu a nyní chcete vědět, co dál? Stěhování a začátek nového profesního života s sebou samozřejmě přináší výzvy. Přesto byste se měli nejprve pokusit přijet do své nové domovské země. I když vám práce zabírá hodně času, měli byste si umět užít i volný čas.

Tady je nejlepší rada, jak si vybudovat život v Německu.

Naučte se jazyk

Obecně má smysl, aby se každý přistěhovalec učil německy. I když se ve vaší práci němčina nevyžaduje a v práci mluvíte pouze anglicky, měli byste ji znát. Usnadní vám to každodenní život a budete moci rychleji navazovat známosti. Kromě toho není němčina tak obtížná, jak si mnozí myslí. S trochou úsilí může většina lidí dosáhnout základní úrovně němčiny během několika měsíců. Existuje mnoho zdrojů, které vám pomohou zlepšit se v jazyce, včetně Němčina online test, které vám pomohou ověřit váš pokrok.

Navštěvovat jazykové a večerní kurzy

Pokud se chcete zdokonalit v cizím jazyce, je návštěva kurzu dobrým způsobem, jak dosáhnout pokroku. Zde se budete učit od zkušených lektorů a účastnit se konverzačních cvičení. Večerní nebo víkendový kurz je navíc dobrým způsobem, jak se seznámit s dalšími cizinci, kteří jsou ve městě noví. Můžete se tak seznámit s přáteli a zároveň se naučit něco nového.

Prozkoumejte svůj nový domov

Abyste měli několik dní před nástupem do práce čas, přijeďte včas. Poté si můžete nové město prohlédnout podle svého uvážení. V prvních dnech po příjezdu je důležité se co nejrychleji seznámit s novým prostředím, abyste se rychle cítili jako doma. Udělejte si první dojem o okolí svého nového bytu: vyhledejte nejbližší supermarkety, banky, pošty, vlaková nádraží, autobusové zastávky, čistírny, sportoviště. To vám pomůže zorientovat se a co nejlépe využít volný čas.

Čtěte také:  Stavební úpravy mohou zvětšit byt. Nebojte se posunu příček

Navázat společenské kontakty

Obecně platí, že nejlepším způsobem, jak se rychle začlenit do nového domova, je spřátelit se s místními obyvateli. To vám pomůže lépe pochopit kulturu a získat pocit, že jste součástí komunity. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout, například setkávat se s lidmi v práci, v klubech nebo na společenských akcích. Nebojte se využít těchto příležitostí a navázat vztahy s novými sousedy.

Přidejte se ke klubu

Vstup do místního klubu je skvělý způsob, jak se zapojit do dění ve své komunitě a najít si nové přátele. Rychle tam najdete podobně smýšlející lidi, a pokud budete mít štěstí, vzniknou vám známosti, které můžete dále rozvíjet. Zkuste na internetu vyhledat zajímavé kluby, sportovní oddíly nebo volnočasové aktivity. Ve většině případů vás tam přivítají s otevřenou náručí.

Použití internetu

Pro mnoho lidí je internet cenným nástrojem pro navazování nových přátelství a udržování kontaktů se starými přáteli. Existuje řada způsobů, jak získat nové přátele online, včetně sociálních sítí, online fór a zájmových skupin. Když se připojíte k některé z těchto komunit, můžete se účastnit skupinových diskusí, sdílet fotografie a videa a navštěvovat události. Existuje také řada aplikací, pomocí kterých můžete najít lidi s podobnými zájmy.

Zapojte se do dobrovolnictví

Dobrovolnictví je zejména skvělý způsob, jak poznat nové lidi a změnit svou komunitu k lepšímu. Díky velkému množství různých organizací a programů je snadné najít příležitost, která bude dokonale odpovídat vašim zájmům a dovednostem. Pokud jste například skvělí kuchaři, můžete se stát dobrovolníky v polévkové kuchyni nebo potravinové bance. Pokud rádi pracujete s dětmi, můžete se stát dobrovolníkem jako učitel nebo mentor.

Zůstaňte v kontaktu s domovem

Zůstat v kontaktu s domovskou zemí jako expatriant má mnoho výhod. Především komunikace s rodinou a přáteli ve staré vlasti může být skvělou podporou v případě problémů nebo stesku po domově. Kromě toho používání e-mailu, telefonu nebo sociálních sítí není v dnešní době ani nákladné, ani časově náročné. Proto je snadné zůstat v kontaktu s lidmi doma. A konečně, pokud zůstanete v kontaktu se svou domovskou zemí, můžete pokračovat v budování vztahů s lidmi a kulturou, které jsou pro vás důležité.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner