Není klimatizace jako klimatizace. Jaké volit do velkých prostor?

Existuje mnoho různých typů klimatizací, a proto je nutné jejich výběr podmínit tomu, zda hledáte řešení do domácnosti, nebo do komerčních prostorů. Pro rozsáhlé objekty je totiž nutné hledat opravdu výkonné varianty. Jaké typy na trhu najdete a co je dobré o nich vědět?

Mobilní klimatizace bez nutnosti montáže

Mobilní klimatizace jsou ideální volbou pro ty z vás, kteří potřebují flexibilní řešení. Jsou snadno přenosné a nevyžadují složitou instalaci. Stačí je zapojit do zásuvky a vyvést hadici ven z okna. Jsou ideální pro dočasné použití nebo pro menší prostory, kde není možnost a nebo kde nechcete instalovat pevnou jednotku. Jsou vhodné jak do domácnosti, tak i do menších podniků – například do menších salónků nebo třeba kaváren a čajoven.

Klasické klimatizace pro domácnosti

Klimatizace určené pro domácnosti zahrnují splitové jednotky, které se skládají z jedné venkovní a jedné vnitřní jednotky. Dále existují multisplitové jednotky, kde jedna venkovní jednotka obsluhuje několik vnitřních jednotek. Tyto klimatizace jsou ideální pro menší prostory, kde je potřeba regulovat teplotu v jednotlivých místnostech. Jsou proto vhodné do domácností nebo třeba do menších kanceláří.

Oproti mobilním klimatizacím se liší nutností montáže. Nejdříve se provede instalace konzolí a držáků. Následuje propojení vnitřní a venkovní jednotky elektrickým kabelem a měděnými trubkami, které vedou chladivo. Po zajištění trubek a kabeláže se celý systém zapojí do elektrické sítě a naplní chladivem.

Výkonné průmyslové klimatizace pro velké prostory

Když přijde na chlazení rozsáhlých objektů, je třeba zvážit montáž průmyslových klimatizací. Existují různé typy klimatizačních systémů, které mají takový výkon, aby splňovaly náročné požadavky na chlazení velkých prostor. Z čeho můžete například vybírat?

I zde se nabízejí klasické splitové a multisplitové jednotky. Díky možnosti připojení několika vnitřních jednotek k jedné venkovní je tento systém velmi flexibilní a ekonomicky výhodný.

Čtěte také:  Moderní koupelny podle nejnovějších trendů

VRF (Variable Refrigerant Flow) systémy jsou ideální pro rozsáhlé objekty, jako jsou obchodní centra nebo hotely . Tyto systémy umožňují nezávislou regulaci teploty v jednotlivých místnostech, což přináší vysokou úroveň komfortu a úspory energie.

Existují také chillery , což jsou zařízení určená pro chlazení velkých objektů a průmyslových prostor. Některé z nich disponují výkonem až 326,5 kW, a tak jsou schopny efektivně chladit velmi rozsáhlé plochy. Tento typ klimatizace je ideální pro sklady, serverovny, obchodní a administrativní centra, školy, hotely nebo větší restaurační zařízení.

Dnešní trh nabízí opravdu široké možnosti. Je jen na vás, pro jakou variantu se rozhodnete. Důležité je uvědomit si, k čemu přesně má klimatizace sloužit a do jakých prostor ji máte v plánu umístit.

Napsat komentář