Potvrzeno mezinárodním průzkumem. Pražské Vinohrady jsou čtvrtí, kde se dobře žije

Mezinárodní průzkum magazínu Time Out letos udělil Praze titul nejkrásnějšího města světa. V celkovém hodnocení se umístila na sedmém místě, za San Franciscem, Amsterodamem, Manchesterem, Kodaní a New Yorkem. Navíc obsadila druhé místo v kategorii relax a odpočinek. Nedlouho po seznamu nejlepších měst přinesl Time Out také seznam nejvíc cool čtvrtí světa. I tentokrát Praha zabodovala, konkrétně pražské Vinohrady, které skončily na skvělém 32. místě.

Vinohrady jako cool čtvrť

Není to jenom honosný vzhled. Vedle estetické je tu i ryze praktická rovina bydlení v metropoli. Zábava, kultura, gastronomie, komunitní život, zeleň, udržitelnost nebo ekologie. To vše jsou parametry, které předurčují příjemný život ve městě, které charakterizují Vinohrady a také je dostaly do padesátky nejvíc cool čtvrtí světa.

Redaktoři Time Out si všímají náměstí Jiřího z Poděbrad jako středobodu Vinohrad, kde se také pravidelně konají vyhlášené farmářské trhy. Kolem se navíc nachází řada stylových kaváren, restaurací a obchodů. Nechybí ani záplava zeleně. Vinohradské parky nenabízejí jenom krásu přírody, ale i krásné výhledy na další části Prahy. Za výhledy můžete vyrazit třeba do Riegrových sadů nebo do Grébovky. Tu zdobí i vinice jako živoucí připomínka vinařské tradice, která je s lokalitou nedílně spojena.

Bydlení Na Vinici

Vila Dum Na Vinici
Foto: na-vinici.cz

Právě v sousedství parku Grébovka nyní v režii společnosti PSN vyrůstá novostavba Vila dům Na Vinici. Nabídne 27 komfortních bytů, domov pro ty, kteří chtějí bydlet v cool čtvrti plné zeleně. Vila dům Na Vinici respektuje tradiční hodnoty bydlení, přitom dýchá mladistvou svěžestí, stejně jako okolní krajina. Pokud chcete bydlet ve čtvrti, kde se dobře žije, máte s PSN neopakovatelnou příležitost. V nabídce rezidenčních projektů PSN jsou připraveny i další nové byty v těch nejatraktivnějších pražských lokalitách.

Čtěte také:  Jak na spokojené ryby v zahradním jezírku

Zdroj: na-vinici.cz, psn.cz

Napsat komentář