Pět tipů, jak zařídit malý obývací pokoj

Potýkáte se v obývacím pokoji s nedostatkem prostoru? Poradíme vám, jak společenskou místnost zařídit, aby v ní nic nechybělo, a přesto působila vzdušně. Na pomoc si vezměte světlé barvy, sedací soupravu s úložným prostorem a závěsný nábytek.

Světlé barvy místnost opticky zvětší

Chcete-li obývací pokoj opticky zvětšit, laďte ho do světlých tónů. Základem je bílá barva a veškeré její odstíny. Pozor si však dejte na to, aby místnost nepůsobila příliš chladným a sterilním dojmem. O útulnou atmosféru se postará několik chytře zvolených dekorací nebo tapety s jemným dekorem, které vyniknou na stěně za sedací soupravou.

Sedací souprava s úložným prostorem

I v malém obývacím pokoji se většinou najde místo pro dvou- až trojmístnou pohovku, kterou lze podle potřeby doplnit taburety na sezení. Ideální volbou je rohová sedací souprava ve tvaru písmene L, která disponuje úložným prostorem na ložní prádlo nebo třeba sezónní oblečení. Bude-li sedačka sloužit také k občasnému přespání hostů, zvolte pohodlnou rozkládací pohovku.

Tip: Dvoumístné, trojmístné i rozkládací sedací soupravy na vás čekají na Heurece. Projděte si hodnocení a recenze ověřených uživatelů, porovnejte ceny a nakonec si pohovku objednejte s doručením až domů.

Závěsná obývací stěna místnost provzdušní

Nejen sedací soupravu, ale i ostatní nábytek musíte vybírat s ohledem na velikost místnosti. Zapomeňte na skříňky z masivu a klasické obývací stěny zabírající celou jednu stěnu. Přednost dejte závěsnému nábytku, otevřeným policovým systémům a proskleným skříňkám, které prostor nezahltí.

Minimalistický konferenční stolek

Konferenční stolek do obývacího pokoje bezesporu patří. Místo příliš rozměrného a masivního solitéru ale zvolte jeho minimalistickou variantu. Vhodnou alternativou je stoleček na kolečkách, který můžete v případě potřeby odstavit do rohu, popřípadě stolečky „štosovací“, které jsou malé, ale lze je rozložit na několik kousků.

Čtěte také:  Sedm praktických rad, jak vybrat interiérové dveře

Tip: Jako konferenční stolek vám poslouží také taburet, uvnitř kterého se často skrývá úložný prostor na přikrývku, časopisy nebo dětské hračky.

Nevhodné dveře vyměňte nebo odstraňte

Častým problémem malých obývacích pokojů bývají dveře otevírající se směrem do místnosti. Jakmile směr otevírání dveří změníte nebo instalujete posuvné dveře, budete moct využít další roh pokoje a interiér opticky zvětšit. Ještě mocnějšího efektu dosáhnete, pokud dveře zcela odstraníte a obývací pokoj propojíte například s kuchyní či jídelním koutem.

Která sedací souprava je pro vás ta pravá? Udělejte si žebříček nejlepších na Heureka.cz.

Sedacie súpravy můžete vybírat i Heureka.sk.

Aanoooo
Aanoooo

Napsat komentář