3 důvody, proč si koupit byt na hypotéku

Bydlet ve vlastním je krásná představa. Ale ceny nemovitostí šly v posledních letech tak strmě vzhůru, že na svůj byt nebo dům zvládne našetřit jen málokdo. Takže hypotéka se zdá jako ideální řešení. Kdy do ní jít?

Cesta pro mladé

Hypotéky jsou velkým finančním závazkem. I když získáte výhodnou hypotéku s těmi nejlepšími možnými podmínkami, tak budete muset platit nejméně několik tisíc korun měsíčně. A to až po několik desetiletí.

Přitom nikdy nevíte, co se s vámi může stát a jestli se dožijete konce hypotéky. To je zkrátka fakt. Takže pokud uvažujete o hypotéce, měli byste být především mladí. V padesáti letech už se vám o ni bude žádat těžce. Čím dřív to uděláte, tím je větší šance, že ji jednou splatíte a nemovitost bude vaše.

Jděte za lepším

Už máte hypotéku, pár let ji splácíte, ale splátky začínají být neúnosné? Nikdo vás nenutí zůstávat po celou dobu u stejné banky. Hypotéky je možné refinancovat, můžete změnit banku, změnit po vypršení fixace dobu té nové, prodloužit dobu splácení na maximum…

Zkrátka, máte mnoho možností, jak si výrazně snížit splátky. Pokud vás zajímá, která banka má výhodnější podmínky, může vám pomoci kalkulačka hypoték od Ušetřeno.cz – díky ní během chvíle uvidíte, kam se vám vyplatí přejít.

Předčasné splácení

Když budete hypotéku splácet tak, jak máte, hodně přeplatíte. Čím dříve ji ale splatíte, tím méně přeplatíte. Takže pokud plánujete hypotéku na byt nebo dům, zvažte svou finanční situaci a zajímejte se, jestli vybraná banka umožňuje mimořádné splátky nebo předčasné splacení. A zda je to zdarma.

V případě, že budete mít vysoké příjmy, můžete hypotéku splatit třeba už za pár let a přeplatíte díky tomu naprosté minimum. To, jaké mají banky podmínky, vám opět může naznačit kalkulačka hypoték od Ušetřeno.cz.

Napsat komentář