Pět jednoduchých způsobů, jak udělat z nového bytu opravdový domov

Pocit, kdy poprvé překročíte práh vysněného bydlení, je nepopsatelně uspokojivý. Čekali jste dlouho, ale nakonec jste se dočkali. Papírování i stěhování již máte za sebou a nezbývá, než se pohodlně usadit a nasávat specifickou vůni nového bytu tak dlouho, dokud nevyčpí. Ale než tak učiníte, pořádně se kolem sebe rozhlédněte. Nechybí vám něco? Abyste se v novém bytě cítili jako doma, musíte se o to přičinit. Prozradíme vám, jak snadno dosáhnout ještě lepšího výsledku a vyladit interiér k obrazu svému.

1. Důkladný úklid

Než se pustíte do zvelebování, ujistěte se, že jste udělali maximum pro to, aby bylo ve vašem novém bydlení čisto. Vysát koberce, vytřít podlahu a utřít prach z viditelných míst nestačí – na mysli máme skutečně důkladný úklid, v rámci kterého nezapomenete na žádné zákoutí. Vezměte si na pomoc dezinfekční prostředky a další pomocníky a zbavte se všech pozůstatků minulých nájemníků.

2. Čerstvá výmalba

Malování nepatří k oblíbeným činnostem a spousta lidí se do něj pouští až v momentě, kdy se na stěnách objeví do očí bijící fleky. Přesto se chopte malířské štětky či válečku a pusťte se do práce. Výmalba představuje poměrně levný způsob, jak příbytku vnuknout svěží vzhled a obklopit se oblíbenými barvami.

11

3. Skutečný nábytek

Skutečnost, že jste se přestěhovali do pronajatého bytu, by vás při zařizování neměla limitovat. Žijete právě teď a zasloužíte si více než plastové židle a vratký stůl. Pořiďte si nábytek, který vám bude dělat radost a věrně poslouží řadu let bez ohledu na to, zda se budete zanedlouho opět stěhovat. Berte to jako dobrou investici do budoucna.

4. Specifická vůně

Co se vám vybaví při vzpomínce na návštěvu svých přátel? Dozajista to bude i vůně, kterou si nespojíte s žádným jiným místem. Zaslouží si ji i váš domov.

Čtěte také:  Dveře se speciálními vlastnostmi: Podle čeho je vybrat?

5. Hra se světlem

Atmosféru nedostatečně osvětleného bydlení nezachrání ani nejstylovější dekorace. Pokud máte bezprostředně po vstupu do místnosti pocit, jako by v ní něco bylo „mimo provoz“, patrně jste doposud řádně nepromysleli rozložení světelných zdrojů. Až to napravíte, dostaví se velká změna!

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?