Jak zařídit balkón v útulném a osobitém boho stylu

Boho styl se v posledních letech stává čím dál populárnějším a více se prosazuje nejen v interiérech, ale i v úpravě balkónů, teras a zahrad. Bohémský styl se vyznačuje uvolněností, kreativním kombinováním různých materiálů a stylů a také značnou dávkou originality. Zapomeňte na dokonale sladěné barvy a vzory – je čas se trochu odvázat.

Nebojte se kombinovat styly

Boho styl vytvoří na balkóně nebo terase uvolněnou, ale zároveň elegantní a osobitou atmosféru.

Pro boho je typická nejen kombinace více stylů, prvků i barevných akcentů, ale také užití přírodních materiálů, jako je dřevo, proutí nebo kameny. Při výzdobě balkónu a terasy můžete dát vyniknout svému osobitému vkusu a přizpůsobit si výzdobu podle toho, co se vám líbí.

V boho stylu mají renovace zelenou

Boho styl je charakteristický svým pozitivním přístupem k přírodě a stěžejním prvkem jsou tak zemité a přírodní dekory materiálů. Proto při výběru nábytku sáhněte buď po dřevěných kouscích, nebo po stylových proutěných křesílkách, které přímo lákají k odpočinku. Ty pak můžete ozdobit různými přehozy, polštářky a plédy, které jistě oceníte i při chladnějších večerech. Nebojte se zapojit ani starší kousky, které už jste třeba chtěli vyřadit. Někdy stačí dát starým poličkám novou patinu a stále vám na balkóně udělají službu, a navíc vypadají naprosto skvěle.

Nezapomeňte na doplňky a balkónové květiny

Uvolněnost a útulnost boho stylu pak můžete zdůraznit ještě dalšími doplňky, například lucernami, svíčkami a světelnými řetězy, díky kterým se z vašeho balkónu nebo terasy stane opravdová oáza relaxace. Nezapomeňte ani na živé rostliny, jež do boho stylu neodmyslitelně patří a dodají mu další rozměr. Balkón můžete doladit i polštářky, závěsy nebo plédy, které celkovou atmosféru krásně doplní.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner