Nezmeškejte webinář Podnikání v bytovém domě

Pro řadu podnikatelů je běžné, že ke své profesi využívají i svůj byt. Další velkou kapitolu tvoří ti, kteří si byt pořizují jako investiční a pronajímají jej. V každém případě je podnikání v bytovém domě často pod drobnohledem spolubydlících i výboru SVJ nebo družstva.

S podnikáním v bytovém domě souvisí řada právních a provozních aspektů

Můžete podnikání v domě zakázat? Co dělat, pokud podnikání v domě zatěžuje jeho ostatní obyvatele nad míru obvyklou? Slouží sousední byt jako ubytovna a vám to vadí? To je jen malý výčet častých dotazů, které podnikání v bytovém domě často provází. Hostem webináře Podnikání v bytovém domě bude Mgr. Jan Eisenreich, právník z portálu svjpravnik.cz. Tématem budou právní a provozní aspekty podnikání, ve druhé části bude právník odpovídat na dotazy. Zasílat je můžete předem i během vysílání.

Často však podnikají i samotná SVJ. Jak je to pak se ziskem z pronájmu nebytových prostor, střech pro antény a podobně? Můžete si ho rozdělit nebo zůstává majetkem SVJ? Webinář se bude věnovat i tomuto tématu.

Webinář Podnikání v bytovém domě

Webinář se uskuteční 12. října 2022 od 17:30 hodin. Díky partnerům Akademie pro bytové domy je webinář po registraci zdarma, včetně shlédnutí ze záznamu.

2 komentáře u „Nezmeškejte webinář Podnikání v bytovém domě“

  1. BD pronajímá tzv. Nebytový prostor jako prostor určený k podnikáni, který nájemce využívá jako prodejnu potravin. Musí mít nájemce vlastní nádobu na komunální odpad či postačí platit za odpad v příspěvku za služby. Děkuji za odpověď.

    Odpovědět
  2. V našem SVJ je několik majitelů „investičních“ bytů – někteří majitelé si byt pouze zakoupili, jiní dále pronajímají různým nájemníkům. Mám ostatním členům SVJ tím zatěžují tzv. „fond oprav“, protože stále něco po těch nájemcích musíme ve společných prostorách a výtahu opravovat, včetně častých návštěv deratizéra. Existuje nějaká možnost právě takové náklady přenést nějakým způsobem na ty majitele „investičních“ bytů ??? Popř. nějak jinak řešit ???
    Ostatních členů SVJ se také nikdo z majitelů neptal na náš souhlas s jejich podnikatelským záměrem udělat zde ubytovnu. Někteří pronajímatelé jsou fyz. osoby, ale máme zde i několik firem jako s.r.o. Děkuji za odpověď.

    Odpovědět

Napsat komentář