Neuniklo vám?

Dozvíte se o úpravě v tolik diskutovaném Airbnb i o změnách, které přinesou více kontroly nad realitním zprostředkováním.

Praha se dohodla s Airbnb na platbách za hosty, majitelům se krátkodobé pronájmy už tolik nevyplatí

Pražští radní se podle svých prohlášení v minulých dnech dohodli s největším hráčem na trhu krátkodobého pronájmu, platformou Airbnb, na výběru ubytovacích poplatků. Po pronajímatelích jde od minulého roku důrazněji také finanční správa, která od nich chce uhradit nedoplatky z miliardových příjmů. Výhoda vzniklá neplacením těchto odvodů se tak velmi rychle může proměnit v past, kdy majiteli takto pronajímaného bytu dojde výměr zpětně vyměřené daně z příjmu. Opět se tak ukazuje, že pro investora je největší jistotou dlouhodobý řádně platící nájemník, který se vyplatí více, než střídající se skupiny ukřičených turistů. Vyplatí se to nejen majitelům bytů, ale i sousedům.

Více kontroly nad realitním zprostředkováním přinese nový zákon

Vnést tolik potřebný řád od práce realitních makléřů má za cíl připravovaný nový zákon. Jasně určí, kdo a za jakých podmínek může realitního makléře dělat. Zásadní je požadavek na odbornou kvalifikaci. Klienti také uvítají povinnost makléře mít pojištění odpovědnosti či zákaz pro realitní kanceláře brát peníze klientů do zástavy.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?