Není toaleta jako toaleta. Máte doma tu správnou?

Toaleta je tak samozřejmou součástí bytu, že o ní ani nepřemýšlíme. Také mezi toaletami jsou ale velké rozdíly. Nejde jen o design. Některé funkce a technologie toalet mohou přinášet úsporu vody a další bonusy. Můžeme také zvolit toaletu přímo na míru těm, kteří ji budou používat.

Dokonalá hygiena s rimless toaletou

Stále vyhledávanějšími a oblíbenějšími se stávají rimless toalety, tedy ty bez oplachového kruhu. A není divu. Klozety s touto technologií totiž poskytují vysoký hygienický standard. Díky speciální konstrukci je mísa rovnoměrně umyta na jedno spláchnutí a nedochází k usazování nečistot a bakterií na těžko dostupných místech, takže se toaleta snáze udržuje čistá.

Vedle maximální hygieny potěší také úsporným splachováním 4,5/3 l. Při pěti uživatelích v domácnosti tak roční spotřeba vody činí 57 500 litrů, což je o více než 40 000 litrů méně než v případě toalety, která umožňuje splachování pouze 6 litry.

Na WC pohodlně i bez bariér

Svou roli při výběru toalety může hrát také její výška. Zatímco závěsné klozety můžete podle potřeby umístit o několik centimetrů výše nebo níže, než je standardních 40 cm od země, v případě kombinovaných a samostatně stojících záchodů taková možnost není a vyplatí se proto sledovat každý centimetr. Důležité je to především tehdy, pokud v domácnosti žijí starší lidé nebo osoby s hendikepem. Na vyšší toaletu se jim bude snadněji usedat a také vstávat. Pár centimetrů navíc ocení dozajista i lidé vyššího vzrůstu. V nabídce jsou klozety se zvýšenou výškou 45 nebo 45 cm.

Když není dostatek místa

V případě malých prostor je důležitý každý kousek ušetřeného místa, a to i co se záchodu týče. Řada výrobců i na tyto situace pamatuje a nabízí klozety, které díky chytrému řešení ušetří místo, ale zároveň nikterak neztrácí na pohodlí. Hloubka takového závěsného klozetu může mít pouhých 49 cm, ale u sedací části standardních 43 cm. V nabídce jsou i kombiklozety s celkovou hloubku jen 62 cm.

Čtěte také:  Potřebujete vstupní protipožární dveře? A jak je vybrat?

Toaleta jako designový prvek

Už i u toalety se stále více hledí nejen na praktičnost a funkčnost, ale také na její designové provedení. Dávno už také neplatí, že by tvar toalety musel být jen oválný nebo kruhový. Také na designu toalet se podílejí významní návrháři. Na první pohled zaujme například hranatý design, který tak může vhodně doplňovat minimalistický styl bytu.

Je běžné, že ve stejném designu si můžete pořídit kromě klozetu také umyvadlo. Koupelna s toaletou vám tak budou skvěle ladit.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?