Nejčastějším aktuálním problémem je nefungující regulace topení

S klesajícími teplotami se naplno projevují i problémy s nefunkčními termoregulačními hlavicemi u radiátorů. Teprve nyní totiž řadu lidí donutily nízké teploty začít topit. Přitom zjistili, že jejich radiátor nelze pustit, případně regulovat. Problémem většinou není termostatická hlavice, ale termostatický ventil, který se nachází za ní.

Pozor na zatuhlé tyčinky termostatických ventilů

Vinu za nefunkční termostatický ventil většinou neseme my sami. Často necháváme přes léto termostatickou hlavici v poloze na minimum – tedy máme „zavřené“ topení. Tím po celé jaro a léto zůstává termostatický ventil ve stlačené poloze, kde může regulační kuželka zatuhnout. V tomto případě by nám radiátor velmi špatně hřál – můžeme to přirovnat k zavzdušněnému topení.

Pokud jste měli i vy přes léto termostatickou hlavici v poloze „vypnuto“ a nyní se potýkáte se studeným nebo nedostatečně výhřevným radiátorem, je nutné nyní termostatickou hlavici několikrát protočit přes všechny polohy. Pokud to nepomůže, sejměte hlavici ventilu a čímkoliv dostatečně úzkým a plochým zkuste vřeteno stlačovat a pouštět, a tak ho rozpohybovat. Obvykle toto řešení stačí. Pokud jste nebyli úspěšní, budete muset ventil vyměnit.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?