Naučte je se sádrokartonem: tip na dárek nejen pro zručné muže

Sádrokarton je při úpravách bytu ideálním materiálem. Práce s ním je jednoduchá a dosáhnete perfektních výsledků i při atypických řešeních. Ve spolupráci se společností Rigips jsme pro vás připravili soutěž o poukaz na kurz montáže sádrokartonu ve Škole suché výstavby.

Zvládnete to sami!

Image 1

Škola suché výstavby Rigips pravidelně pořádá různé kurzy, které jsou zaměřené na jednotlivé druhy konstrukcí: příčky, podhledy, podlahy, šikminy v podkroví apod. Kurzy jsou určeny jak pro začínající řemeslníky, tak pro ty, kteří staví nebo rekonstruují svépomocí.

Motto školy je jednoduché: „Jednou si vyzkoušet je desetkrát víc než o tom slyšet“. Co to znamená? Na těchto kurzech je kladen velký důraz na praxi. Absolventi kurzů se mohou pyšnit vlastnoručně postavenou sádrokartonovou konstrukcí např. příčkou, podhledem nebo podlahou.

Jaký kurz vybrat? Záleží, jakou konstrukci chcete postavit

Základní školení o montáži sádrokartonu: Je kurz pro začínající řemeslníky, ale na své si přijdou i svépomocníci. Zahrnuje obecná pravidla montáže sádrokartonových konstrukcí na kovových profilech s důrazem na detaily z pohledu akustiky a požární odolnosti. Během dvou dnů postaví v rámci praxe příčky i podhledy.

Výstavba sádrokartonové příčky: Na tomto jednodenním kurzu si osvojíte všechna pravidla spojena s montáží sádrokartonové příčky i s dveřním otvorem a všemi detaily napojení příčky na okolní konstrukce.

Výstavba sádrokartonového podhledu: Během jednoho jediného dne se seznámíte s montážními zásadami dvou nejčastějších typů podhledů: zavěšeného na křížovém rastru a podhledu přímo montovaného. Jeden z nich si dle vlastního výběru i postavíte.

Opláštění podkroví sádrokartonem: Tento dvoudenní kurz zahrnuje montáž podhledu, předstěny, a hlavně šikminy s důrazem na správné opláštění střešního okna. To vše včetně kotvení topných těles bez potřeby dodatečné výztuhy podkonstrukce. Nebudou chybět ani povrchové úpravy tmelením bez broušení.

Čtěte také:  Jak a kdy reklamovat roční vyúčtování tepla a vody

5 důvodů proč jít na kurz do Školy suché výstavby:

  1. Interaktivní forma výuky i ověřování znalostí
  2. Více než 50 % času stráveného na dílně
  3. Možnost postavit si konstrukci nanečisto
  4. Práce v malých skupinách
  5. Prostor pro konzultaci s profíky

Soutěžní otázka

Jak se jmenuje vysokopevnostní sádrokartonová deska, která je vhodná pro kotvení těžkých předmětů (např. kuchyňské skříňky, knihovny atd.)?

A)          Habito H

B)          Hrabito B

C)          Hobit H

Správnou odpověď najdete na https://www.rigips.cz/.

Odpovědi posílejte na adresu [email protected] do 18.12.2023.

Vylosovaný autor správné odpovědi obdrží dárkový poukaz do Školy suché výstavby na kurz dle vlastního výběru (mimo odbornou certifikaci). O výhře bude informován na mailovou adresu, z které byla zaslána odpověď na soutěžní otázku.

Napsat komentář