Máte nemovitost na prodej a hledáte vhodného investora?

Zájem o nákup nemovitostí je enormní, jde ruku v ruce s nízkými úrokovými sazbami hypoték. Z velké části ho tvoří poptávka po vlastním bydlení, kterou ještě podnítila pandemická situace. Lidé v nemovitostech hledají v době krize pocity jistoty. Důvody zájmu o byty či domy mají emocionální, ale i racionální základ. Nemovitosti totiž slouží také jako bezpečný způsob uložení volných finančních prostředků, zvláště v době rostoucí inflace, průvodního jevu každé krize. Na druhé straně se nemovitosti dají v případě potřeby proměnit na peníze, ovšem jejich prodej rozhodně není jednoduchou záležitostí.

Zmatek na trhu nemovitostí

Na současném trhu se vedle zájemců o vlastní bydlení pohybují také drobní či globální investoři. Dle zprávy společnosti Colliers Global Capital Markets 2021 Investor Outlook chce více než 60 % globálních investorů v tomto roce expandovat o více než 10 %. Studie očekává až 50% nárůst globálních investic do nemovitostí, z hledáčku investorů pochopitelně neuniká ani Česko, především Praha.

Přidá-li se k široké poptávce po nemovitostech i množství realitních makléřů a agentur, vlastník nemovitosti se snahou prodat ztrácí přehled. Trh nemovitostí je značně chaotický. Prodat nemovitost je proto mnohem náročnější, než by se v době závratné poptávky mohlo zdát. To platí především pro hodnotnější nemovitosti, objekty s potenciálem a stavby, které vyžadují další investice do rekonstrukce.

Když chcete, aby o nemovitost bylo dobře postaráno…

I přes vysokou poptávku nemusí být pro vlastníky lukrativních nemovitostí snadné najít investora, který by dokázal ocenit architektonickou a historickou hodnotu daného objektu. Přesto se takový investor najít dá. Chuť investovat dlouhodobě deklaruje společnost PSN, která již od roku 1991 vytváří vlastní portfolio nemovitostí. Najdete v něm ty největší architektonické skvosty a ikonické budovy Prahy, mj. slavný Tančící dům, budovu Albatros na Národní třídě nebo mrakodrap City Empiria, třetí nejvyšší budovu Česka. Pyšní se několika velkolepými proměnami, které stavbám dokázaly vdechnout nový život. Příkladem za všechny je unikátní rekonstrukce Paláce Dlážděná v centru Prahy.

Čtěte také:  Domácí udírna na balkoně nebo terase? Jde to, ale…

Společnost PSN neustále hledá další nemovitosti, které by mohla díky svým zkušenostem a kapitálu znovu probudit k životu. Vlastníkům hodnotných nemovitostí navíc nabízí komplexní servis spojený s prodejem, včetně vyřízení formálních a právních náležitostí. Férová nabídka a rychlá platba bez zbytečných průtahů jsou samozřejmostí.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner