Mají samočinné turbíny na střeše smysl?

Větrací turbíny dnes můžete vidět na většině střech panelových domů v celé naší republice. Znamená to ale, že je to opravdu to správné řešení pro zajištění efektivního odvětrávání jednotlivých bytů? Na tuto otázku jsme se zaměřili v pátém díle našeho podcastu Zdravý panelák. Dozvíte se i mnoho dalších důležitých věcí, které se týkají kvality vzduchu a vzduchotechniky v panelových domech. Podcast je dostupný na Spotify, Youtube a dalších podcastových platformách.

Dozvíte se, co to vlastně vzduchotechnika je, kde se nachází, proč a k čemu slouží a jakou funkci plní zejména v panelových domech. Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi vzduchotechnikou a klimatizací a jak to konkrétně vypadá v paneláku? Chtěli byste vědět, kvůli čemu se může taková vzduchotechnika vznítit, jestli se jejím prostřednictvím může šířit požár a na jaké kuriozity lze v potrubí narazit? Vysvětlíme vám, jak často je dobré takové čištění provádět a jestli existuje nějaká povinnost vztahující se na pravidelnou údržbu. Doporučíme vám, jakou dezinfekci zvolit a prozradíme, kde si můžete zjistit přibližnou cenu čištění. Dozvíte se, zda dokážeme vyčistit i rozvody v bytech, zabýváme-li se též údržbou nových bytovek a jestli se prach ze vzduchotechniky dostat do bytu. Z čeho všeho se nečistoty mohou skládat a jaký je zdroj nečistoty v kuchyňských digestořích? Toto a mnoho dalšího na Vás čeká v následujících epizodách, které postupně naleznete pod tímto odkazem.

Podcast Panelak


 Náš ojedinělý podcast je proto vhodný nejen pro správce domů, ale i pro rodiny s dětmi, případně pro jedince s oslabenou imunitou, náchylnou na čistotu ovzduší. Zajímá vás portfolio naší společnosti, vize či formy spolupráce? Projekty na míru, systém inovací, zpětná vazba od klientů či exotické destinace, kam až jsme se díky našim technologiím vydali vzduchotechniku čistit? Neváhejte a rozšiřte si obzory – jsme tu pro vás!

Napsat komentář