Levnější topení pro lidi nebo jen výhodná provize pro prodejce?

Jste napojení na systém centrálního zásobování a prodejci alternativních zdrojů tepla vám nabízejí jiné řešení? Před rozhodnutím je dobré si uvědomit všechna pro a proti.

Centrální zásobování teplem je jedním z nejekologičtějších a zároveň i nejhospodárnějších způsobů vytápění, který má dlouholetou tradici v ČR, Rakousku, Německu, Dánsku či Finsku.

Jeho výhodou je, že teplo a teplá voda jsou vyráběny centrálně ve vzdáleném zdroji a rozváděny teplárenskými sítěmi do městských čtvrtí, sídlišť a bytových domů. Centrální zásobování teplem zajišťuje bez ohledu na změny počasí stabilní tepelný komfort 24 hodin denně. A to je velmi důležité pro kvalitu našeho života

Pokud vás oslovili prodejci alternativních zdrojů tepla a nabízejí jiné řešení, je dobré situaci pečlivě zvážit a posoudit všechny ekonomické i technické aspekty. Zkušenosti ukazují, že se nevyplácí spoléhat jen na výpočty prodejců alternativních tepelných zdrojů, jako jsou domovní plynové kotelny nebo tepelná čerpadla. Prodejci mnohdy účelově podhodnocují nutné investice, zamlčují další vstupní náklady a zkreslují provozní náklady tak, aby za každou cenu prezentovali výhodnější ceny.

Pokud tedy zvažujete jejich nabídku, je dobré se poradit s odborníky. Jde totiž o rozhodnutí, jehož následky ponesete nejméně dalších deset či patnáct let. K tomuto účelu dodavatelé centrálního zásobování teplem nabízejí možnost bezplatné konzultace.

Výhody centrálního zásobování teplem

  • jistota celoroční a bezpečné dodávky tepla a teplé užitkové vody
  • nepřetržitý monitoring provozu a kvality
  • minimalizace ekologických dopadů  
  • rychlé zásahy pohotovostní služby
  • odborné zajištění veškerých servisů, oprav a revizí
  • poradenství a realizace úsporných opatření a optimalizace provozu
  • bezplatná zákaznická linka 24 hodin denně̌ 365 dní v roce
0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?