Led dioda 12v je velmi užitečná

LED jsou světelné diody. To znamená, že jsou schopny emitovat záření (např. světlo), když jsou vystaveny určitým podnětům. Zpočátku se s LED instalací zacházelo dost nedůvěřivě, ale nyní se stala hlavní světelnou technologií na světě.

LED dioda 12v a její využití

Dnes se LED diody, zejména LED dioda 12v, používají v mnoha průmyslových odvětvích a řešeních – nejen v žárovkách, ale také v chytrých telefonech, LED páscích, televizorech, dálkových ovladačích televizorů a mnoha dalších. LED diody se vyznačují vynikající energetickou účinností – vytvářejí hodně světla s nízkou spotřebou energie. Zároveň nevytvářejí velké energetické ztráty, protože se nezahřívají jako klasické žárovky. Navíc se vyznačují malými rozměry – lze je použít v mnohem širším spektru řešení než běžné světelné zdroje. LED diody jsou navíc extrémně odolné, takže je lze používat roky. Kvalitní diody pořídíte na https://tme.eu/cz/katalog/led-diody_100684/.

Typy LED – co znamená jejich název?

LED diody mají číselné označení. V podstatě první dvě číslice jsou prvním rozměrem diody a poslední dvě jsou druhým rozměrem. Takže oblíbená dioda 2835 má velikost 2,8 mm x 3,5 mm. Kromě toho lze vedle LED diod nalézt následující označení:

  • SMD LED – nejoblíbenější, osvědčený typ LED, který bude pravděpodobně na mnoho let dominovat trhu díky své nízké ceně, vysoké účinnosti a uživatelsky přívětivým parametrům.
  • LED diody CREE – jedná se o konvenční diody s velmi podrobnou specifikací, díky které dobře fungují i ​​ve složitějších strukturách.
  • COB LED – mohou být použity ve velkém, koherentním okruhu nebo být namontovány na povlak, který bude dobře distribuovat jejich světlo.

Zde je krátký seznam oblíbených typů LED, se kterými se můžete často setkat jak ve vysoce kvalitních zařízeních, tak v amatérských instalacích.

  • 3528 – jedná se o diodu, která se vyznačuje malými rozměry a schopností generovat střední světelný výkon. Používá se v mnoha řešeních, např. v LED žárovkách. Po mnoho let byla tato dioda základem pro vývoj nových, pokročilejších možností LED. V důsledku toho se následující typy SMD LED vyznačovaly takovou rozmanitostí a účinností.
  • 3014 – nejčastěji žlutá dioda, která dokáže generovat světlo standardní, neutrální barvy. Běžně se používá v různých řešeních, např. jako dodatečné podsvícení TV.
  • 2835 – definována jako nejpoužívanější LED dioda. Jde o vývojovou verzi diody 3528, která má však z hlediska průmyslového řešení o něco lepší parametry. Díky snadnému přizpůsobení se stal prvkem opravdu velkého množství konstrukcí. Je to rafinované, efektivní, energeticky účinné řešení, které velmi dobře funguje v různých produktech.
Čtěte také:  Chybí vám v bytě slunce a čerstvý vzduch? Pomůže přístavba lodžie

Hledáte další vysoce kvalitní elektrické komponenty? Navštivte tme.eu, kde si můžete vybrat z více než 500 000 dostupných produktů.

Zdroj: tme.eu

Napsat komentář