Kvalitně zateplit se vyplatí

Doba levné energie je již minulostí, a proto se každý majitel rodinného či bytového domu poohlíží po úsporách na vytápění. Jednou z možností je zateplení fasády, díky které lze nejenom uspořit, ale také výrazně zlepšit tepelnou pohodu v interiéru. V zimě nedochází k rychlému prochladnutí, v létě k přehřívání.

Nabídka výrobků pro tyto stavební úpravy je široká a jen málo odborníků s praxí se orientuje v technických parametrech jednotlivých materiálů a systémů tak, aby mohli objektivně říci, že daný výrobek je kvalitní. Kritérium co nejnižší pořizovací ceny, které se v mnoha případech bere jako to hlavní při výběru výrobku, je nedostačující. Vždy je nutné zohlednit celkovou ekonomickou výhodnost řešení, tedy nejen pořizovací náklady, ale také provozní náklady a celkovou životnost, tzn. celkové náklady během životního cyklu.

Tradice, kvalita a sortiment mluví pro Sto

V tomto ohledu nejvíce při výběru vhodného materiálu pomůžou referenční stavby, kde lze vidět, jak daný výrobek v průběhu užívání vypadá. U zateplení se počítá s reálnou životností minimálně 30 let s tím, že je jej nutné pravidelně kontrolovat a v intervalech doporučených výrobcem provádět nátěr fasády, který prodlouží životnost zateplení. Vedle referenčních staveb s daným zateplovacím systémem je důležitá jeho historie, zda se specializuje pouze na zateplení a postavení na trhu.

Firma Sto, renomovaný světový výrobce zateplovacích systémů s působností ve více než 30 zemích světa, se může pochlubit svou 60letou zkušeností v oboru. Je proto právem považována za světovou špičku – zateplovací systémy Sto splňují nejpřísnější legislativní požadavky kladené na tyto výrobky. Zároveň se vyznačují dlouhou životností, vysokou mechanickou odolností, stálobarevností a aktivní ochranou proti řasám.

StoTherm Vario boduje poměrem cena/výkon

Musíte ve svém projektu tvrdě kalkulovat? Pak můžete zcela jistě počítat se systémem StoTherm Vario. S tímto kombinovaným systémem profitujete z lehkého organického tepelného izolantu i v případě, že upřednostňujete minerální finální povrchovou úpravu. U vrchních omítek máte možnost volby mezi organickými, silikátovými a minerálními výrobky. Díky dobrému poměru kvalita/cena se v posledních letech v široké míře uplatňuje při zateplení rodinných a bytových domů právě systém StoTherm Vario, který je nejprodávanější kontaktní zateplovací systém firmy Sto. Jeho předností je i skutečnost, že nabízí nejširší kombinaci povrchových úprav v rámci všech systémů Sto. Originálního vzhledu fasády dosáhnete například vhodnými keramickými obklady, deskami z přírodního kamene nebo různými dekorativními prvky. Meze se nekladou ani barevnosti, celkem 800 barevných odstínů vzorníku StoColor Systém je více než dostačujícím základem k výběru vámi preferované barevné varianty. Široké možnosti dává tento systém i při volbě omítky – chcete silikátovou, silikonovou, minerální nebo organickou omítku? Je to jen vás, vždy dostanete správné řešení s vysokou estetickou hodnotou a za příznivou cenu. Díky své flexibilitě a univerzálnosti se hodí k použití při rekonstrukcích i pro novostavby.

Čtěte také:  Také si myslíte, že to zvládnete sami? Prodej bytu přes realitku má ale své velké výhody

StoTherm Mineral je požárně bezpečný zateplovací systém

Kladete důraz na čistě minerální, nehořlavý (A2) kontaktní tepelně izolační systém pro vícepodlažní dřevostavby? Rozhodněte se pro StoTherm Mineral, který se vyznačuje vynikajícími tepelně izolačními a vlhkost rozdělujícími vlastnostmi. Toto čistě minerální kamenivo vulkanického původu je nejen stavebně biologicky absolutně čisté, nýbrž také nehořlavé. Celý systém má také vynikající paropropustné vlastnosti.

Více informací včetně ukázek referenčních staveb s těmito i dalšími zateplovacími systémy Sto najdete na www.sto.cz.

0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?