Kupujete nemovitost? Počínejte si chytře

Kdo hledá, najde, říká se. Pokud ale hledáte nemovitost vyhovující vašim představám i potřebám, můžete se načekat poměrně dlouho. Anebo, uspěcháte-li celý proces, koupíte nakonec nemovitost, která vám nebude zcela vyhovovat. Štěstí přeje připraveným, a tak byste si na realitním trhu měli počínat systematicky a nebát se využít pomoci profesionála, který může vaši cestu k vysněnému bydlení výrazně zkrátit.

Realitní servery

Většina dostupných nemovitostí je dnes v nabídce realitních serverů, jejichž nabídku si můžete prohlédnout kdykoli a odkudkoli. Internet patří k hlavním zdrojům, pátráte-li po vhodném bytě či domě pro soukromé i investiční potřeby. Jen je potřeba naučit se dobře pracovat s klíčovými slovy a zadáváním parametrů, aby vaše internetové hledání bylo efektivní. Na některých serverech prodávají nemovitosti přímo jejich majitelé. Pokud však chcete koupit byt přímo od vlastníka, doporučujeme zvážit právní servis nebo přímo službu zastupování kupujících, jinak budete muset celý proces řešit sami jako dvě neodborné fyzické osoby – může tak dojít k mnoha zásadním chybám, i když třeba nevědomým.

Nejlepší nemovitosti se hned prodají

Přesto ty nejlepší nemovitosti na realitních serverech nenajdete. Proč? „Ty nejlepší nemovitosti se v nabídce běžných realitních serverů nevyskytují, protože se prakticky ihned prodají. A to většinou zájemcům, které mají realitní kanceláře ve svých klientských databázích a prioritně je obesílají ještě dříve, než zaplatí za inzerát. Proto velmi doporučuji rozeslat poptávku realitním kancelářím a do detailů uvést, jaký byt hledáte,“ radí Jakub Kindl, spolumajitel rodinné realitní kanceláře Domov Reality.

Dívejte se kolem sebe

Dobrým zdrojem pro nalezení vašeho vysněného domova mohou být i oči na stopkách během procházek a pochůzek ve městě. Mějte oči otevřené, dívejte se po cedulkách a informačních tabulích, které avizují chystané prodeje bytu. Tuto metodu doporučujeme spíše jako doplňující, základ pro hledání musí být systematický a opírat se o zkušené odborníky. Nicméně někdy má člověk velké štěstí – obzvláště pokud žijete v pronájmu v lokalitě, ve které byste si rádi vyhlédli vlastní bydlení do budoucna. Prozkoumejte také vývěsky městské části. Ty se totiž obzvláště v hlavním městě zbavují svého bytového fondu a všechna výběrová řízení musejí být veřejná a transparentní. Často tam také najdete i termíny chystaných prohlídek.

Čtěte také:  Okoukaly se vám doma vaše dveře? Pocit v duchu prvorepublikového luxusu do něj vnesou nové bílé lakované dveře CLARA Masonite

Zdroj: Domov Reality

1 Comment
  1. Martin 2 měsíci ago

    Já bych tedy v dnešní době využil právní servis v každém případě, ne jen v případě koupě od přímého vlastníka. My jsme dokonce měli problém i při získání pozemku od ÚZSVM, kde bych žádnou levárnu nečekal. Do dneška se to táhne… Opatrnosti není nikdy dost.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?