Zařiďte si na podzim stylový domov tak trochu jinak

S příchodem podzimu přichází i změna v tom, co považujeme za stylové. Změnu trendů nezažívá jen módní průmysl s novými kolekcemi na přehlídkových molech, ale také interiérový design a dekorace. Tradičními barvami podzimu bývají ohnivé tóny oranžové a oblíbené odstíny hořčice. Zkuste je letos v netradiční podobě.

Hra s barvami, třpytem a velikostmi

„Každý rok na podzim si většina domácností vyzdobí prostor dekoracemi z dýní a sušenými květinami. Zkuste to letos trochu jinak a dejte šanci tradičním přírodním materiálům, tlumeným barevným odstínům, tmavým tónům v čele se zastřenou modrou nebo to zkuste opulentně s třpytem a nadměrnými velikostmi. Vytvořením podzimní nálady v interiéru se příjemně naladíte na meditativní harmonickou atmosféru nadcházejícího ročního období,“ radí oblíbená bytová architektka a interiérová designérka Anke Glut.

Žádné sušené květiny, atmosféru podzimu dotvořte stylově

Tento trend je populární nejen na podzim – návrat ke kořenům demonstrovaný stylem evokujícím předindustriální časy je módní záležitostí už několik let. „Uplatňují se v něm tradiční, přírodní materiály – vedle nešlápnete s hrubou keramikou, sklem, kůží, mramorem, alabastrem nebo kožešinami. Pěkně vypadají i rostlinné motivy v podobě lístečků nebo větviček. Může jít o plastické motivy na svícnech či lucernách, potisk na textiliích nebo minimalistické črty na plakátech či obrázcích. Inspiraci hledejte rozhlížením se kolem sebe v podzimní přírodě,“ radí Anke Glut.

Tmavé odstíny v čele s modrou

Zkuste místo tradiční oranžové a horčicové vyzkoušet modrou. Překvapí vás, jak skvěle se k podzimní atmosféře hodí, vyberete-li ten správný odstín. „Na nábytek i doplňky volte od světle a našedivěle modré po odstíny temné hladiny moře a námořnické modři. Abyste docílili kýženého podzimního nádechu, zkombinujte ji s přírodními, zemitými tóny. Skvělou službu udělá hlavně tmavě hnědá, světle oříšková nebo smetanová. V kontrastu funguje i se sytým odstínem horčicové žluté,“ říká Anke Glut.

Čtěte také:  Nová pravidla pro realitní kanceláře

Okázalost světla, lesku, materiálů a objemu

Pokud máte slabost pro okázalost a výrazné prvky v interiéru, nebojte se popustit uzdu fantazii a dopřát vašemu domovu punc rozmanitosti a pestrosti. „Stále oblíbený je samet, který nejlépe funguje na polštářích, přehozech či křeslech. Přidejte k tomu dekorace, které se blýskají, odráží světlo či se třpytí. Metalové či skleněné povrchy jsou stále in, u textilu stejnou roli zastanou například flitry. Podzim je hlavně o vrstvení, a to nejen co se týče oblečení. Proto na vaši pohovku či postele přidejte malé dekorační polštářky a pořiďte si obří pléd či přehoz – čím větší, tím lepší,“ doporučuje Glut.

Napsat komentář