Krok k soběstačné domácnosti: Fotovoltaické panely a bateriové úložiště

Maximalizujte svou energetickou nezávislost. Využijte sílu slunečního svitu jako obnovitelného zdroje energie. Fotovoltaické panely sníží vaši spotřebu tradičních energií a díky bateriovému úložišti vlastní elektřinu využijete i tehdy, kdy slunce nesvítí.

Čerpejte přírodní energii pomocí fotovoltaických panelů

Využijte slunce nejen k doplnění vitaminu D, ale také k provozu své domácnosti. Fotovoltaické panely přeměňují sluneční energii na tu elektrickou. Snižují vaši závislost na tradičních zdrojích. Takto vyrobená elektřina je ekologická. Navíc připravená k okamžité spotřebě. Když je spotřeba nižší, odesílá domácnost přebytky buď do distribuční sítě, anebo je ukládá do baterie.

Uchovejte si elektřinu na později díky bateriovému úložišti

Samotné fotovoltaické panely vyrábějí elektřinu pouze v určité části dne, zpravidla když jste v práci. Umožňují chod běžných spotřebičů nebo nahřívají vodu v zásobníku. Později odpoledne, po návratu všech členů domácnosti domů, se spotřeba elektřiny zvyšuje. Její množství vyrobené ze slunce se však s koncem dne snižuje. Řešením je bateriové úložiště.

Fotovoltaická elektrárna s akumulací umožňuje skladování přebytečné elektrické energie vyrobené během dne. Zamezuje jejímu plýtvání. Z baterií využijete elektřinu, i když slunce již nesvítí. Navíc u takové elektřiny neplatíte žádné distribuční poplatky. S úložištěm vás nebude trápit ani výpadek proudu. Baterie udrží energeticky v chodu důležité spotřebiče, zatímco zbytek ulice zůstane potmě. Efektivní řešení dočasného skladování přebytečné energie nabízí fotovoltaika společně se zařízením ČEZ Battery Box.

Užívejte si všech výhod fotovoltaické elektrárny

Kromě již uvedených výhod může fotovoltaika na střeše ušetřit starosti s energiemi na 25–30 let dopředu. Přibližně taková je udávaná životnost panelů. Lze s nimi snížit roční náklady na elektřinu až o 50 % a pokrýt spotřebu energií těmi z vlastní výroby až 140 dní v roce. Všechny údaje o spotřebě i o získávání elektřiny ze slunečního svitu budete mít doslova „v kapse“. Lze je totiž sledovat prostřednictvím chytrého telefonu.

Čtěte také:  Trendy interiérů 2018: Dřevo se odhalí, barvy projasní a to ještě zdaleka není všechno

Soběstačnost na druhou

Sluneční energie vám neumožňuje pouze úsporně ohřívat vodu, prát nebo vařit. V případě, že vám před domem stojí elektromobil, oceníte fotovoltaiku na střeše ještě více. Nabíjejte ho obnovitelnou energií a transformujte své ekologické úsilí i soběstačnou domácnost na ještě vyšší úroveň.

Napsat komentář