Krb můžete mít i v paneláku

Krb v obývacím pokoji bytového domu již není nereálný. Na trhu jsou nyní moderní elektrické krby, plynové či biokrby. Pohodu u hořícího krbu si tak můžete užít i bez komínu.

S plynem, ale bez praskání dřeva

Kromě plynových krbů se standardním odtahem spalin do komínu je možné zvolit tipy s uzavřenou spalovací komoru. Spaliny jsou odváděny odtahovým systémem ve zdi (koaxiálním odkouřením). Z venkovního prostředí je rovněž přiváděn vzduch pro hoření.
V plynovém krbu hořící dřevo nahrazuje plynový plamínek a polena jsou vyrobena ze speciální keramické hmoty pro dekoraci. Hodina provozu plynového krbu vás vyjde přibližně na 10 Kč. Krb můžete využít jako vedlejší topné těleso, neboť dokáže vytopit byt o přibližně 60 m².
Výkon moderních plynových krbů lze dobře regulovat. Stačí je jen zapálit a nastavit podle požadavků. Zvolenou teplotu dále udržuje termostat.

Biokrb je bez komínu a nepotřebuje ani odkouření

Pohled do skutečného plemene vám nabídne i biokrb, který spaluje speciální denaturovaný bioalkohol. Líh je upravený tak, aby nezapáchal a hoří autentickým žlutým plamenem, takže připomíná klasický krb na dřevo. Biokrb má speciální zásobník na líh, který svou kapacitou odpovídá 4–5 hodinám hoření. Po spálení veškerého líhu krb sám zhasne, což může plnit i funkci bezpečnostní pojistky.

Hořící iluze díky elektřině

Máme pro vás i třetí možnost. To jsou krby elektrické. Ty stačí pouze po přinesení domů zapojit do zásuvky. Iluzi ohně vytvářejí žárovky. Používají se ty s výkonem 25–60 wattů. Máme i na výběr k čemu chceme elektro krb využít. Mimo dekorační účely funguje i jako přímotop. Elektrický krb však vytopí maximálně 50 m². Cena se pak odvíjí od ceny tarifu za elektřinu. Výhodou elektrických krbů je jejich pořizovací cena. Zakoupíte je již od 5 000 Kč, což je z našeho výčtu alternativních krbů nejnižší cena.

Čtěte také:  Jak v chladném počasí správně pečovat o psa

/Foto: krbyturyna.cz/

1 reakce
  1. nina 6 měsíci staré

    Dobrý den
    docela o biokrbu premyslim
    tu https://www.levnekrby.cz/zajimavosti/jak-vybrat-idealni-biokrb-do-bytu/ jsem narazila na clanek o tom jaky
    ale mate nejakou svou zkusenost?

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?