Kontrasty bílých dveří s černou

Bílé dveře stále drží prim při zařizování interiérů. Bílá barva dveří patří mezi nejvíce žádanou nejen do novostaveb, ale i pro rekonstrukce domů a bytů. Není se čemu divit. Snadná kombinovatelnost s ostatními barvami, dekory dřeva, stylem nábytku, možnost splynutí s bílou stěnou, nebo naopak zvýraznění dveří jako architektonického prvku, posouvá bílou barvu do popředí.

Foto: Bílé dveře Clara Masonite s profilováním (typ Quatro)

Podle vzorníku barev RAL si zájemce u některých výrobců dveří může vybrat teplý nebo studený odstín bílé, který odpovídá intenzitě přirozeného světla v místnosti a také jejímu účelu. Lakované bílé dveře jsou nadčasové, elegantní a univerzální. Podklad, na který se barva nanáší, musí být alespoň 2x kvalitně vybroušen, aby byla finální vrstva laku hladká. Míra lesku také určuje, jak náročná bude údržba a jak snadno zůstanou na dveřním křídle stopy po provozu. Dobrou volbou je kvalitní polomatný lak, který vytvoří hezký vzhled, a přitom odolá běžnému užívání.

Bílé dveře se umí přizpůsobit každému architektonickému stylu. Podle toho, jaká se zvolí míra prosklení, druhy lišt, způsob profilování, hliníkové doplňky a kování, se vytvoří individuální dveře pro každou domácnost.

Novým trendem je využití kontrastu bílé a černé. U dveří Clara českého výrobce Masonite je možné kombinovat černé doplňky, posuvné lišty, rámečky a kování s bílými lakovanými dveřmi. Dveře Clara jsou 3x broušeny, se 3 vrstvami bílého laku a finálně vytvrzeny UV světlem. Lakovaný povrch je tedy velmi hladký a také se zvýšenou odolností. Černé, bílé i hliníkové zasklívací rámečky jsou vlepovány bez použití hřebíčků, nic tedy neruší krásu laku.

Plášť dveří je buď hladký nebo profilovaný s nalisovanými tenkými liniemi různých tvarů. Profilování může být svislé nebo vodorovné, případně tvořit čtverce či obdélníky. Lze ho kombinovat i s rozdílným umístěním prosklení a různými druhy rámečku, například dveře Clara s vodorovným profilováním a úzkým prosklením s černým rámečkem.

Čtěte také:  Pět tipů pro útulnější ložnici a lepší spánek

Sestavit si vlastní, originální sadu dveří je možné v on-line konfigurátoru nebo v 21 vzorkových prodejnách v ČR a v 7 na Slovensku.

www.masonite.cz

11

Foto: Bílé dveře Clara Masonite Vertika s úzkým prosklením s černým rámečkem

22

Foto: Prosklení s hliníkovým rámečkem bez profilování (dveře Clara Alu Vertika)

33

Foto: Vertikální profilování dveří Clara Bordeaux

44

Foto: Čtvercové profilování plných dveří Clara Dakota

66

Foto: Bílý nebo černý rámeček prosklení je vlepen bez hřebíčků (dveře Clara Masonite)

99

Foto: Umístění prosklení ve středu dveří s černým rámečkem a s profilováním (dveře Clara Quatro Linea)

10

Foto: Dveře Clara Dakota se satinovaným prosklením ve čtyřech polích s kontrastním černým rámečkem

Jjjjj

Foto: Černá matná lišta pro posuvný systém s bílými dveřmi Clara Linea doplněno o prosklení s černým orámováním a černými mušlemi.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner