Víte, co je zónování matrací a jaké má výhody?

Víte, k čemu slouží zónování, pro koho je vhodné a jak vybrat matraci podle zón? Nákup kvalitní matrace byste neměli podceňovat, a proto jsme pro vás připravili praktického průvodce. Zjistěte, jaké druhy zónových matrací existují, kdy vám přijdou vhod a proč na ně nedáte dopustit.

Co to je 3,5,7 zónová matrace?

Zónová matrace obsahuje několik segmentů, které jsou uzpůsobeny tvaru lidského těla. Podle počtu částí dělíme tento typ na tři různé druhy.

Jaký je rozdíl mezi matrací se třemi, pěti a sedmi zónami?

  • 3zónová matrace je rozdělena na tři části – pro hlavu, trup a nohy.
  • 5 zón poskytuje speciální oporu také kolenům a ramenům.
  • Naprostým luxusem je 7zónová matrace, jež obsahuje přechody mezi jednotlivými částmi.

Díky tomuto uspořádání do segmentů je každá zónová matrace pohodlná, anatomická a jedinci poskytuje dostatečnou oporu během spánku.

Zóny u matrací vás rozmazlí a nechají nerušeně spát po celou noc

Luxusní matrace zkopírují tvar vašeho těla a dokonale se vám během spánku přizpůsobí. Vy se tak díky nim ráno neprobouzíte rozlámání, ale naopak plní energie a dokonale vyspalí. Zóny jsou speciálně vyztužené a daným částem těla poskytují tu nejlepší oporu, čímž vám při spánku zajistí maximální pohodlí.

2222
Zdroj obrázku: Antonio Guillem / Shutterstock.com

Výhody zónových matrací? Uleví od bolesti zad, ale nejsou vhodné pro každého

Kvalitní viscoelastické matrace vám zajistí nepřerušovaný spánek a uleví vám od bolesti zad. Zónové matrace jsou vhodné pro všechny spáče, kteří spí na boku. Speciálně pro tuto polohu jsou totiž zóny navrženy. Ovšem pozor, přestože víme, jaký je vliv na zdraví, pro dětí, které měří méně jak 150 centimetrů nejsou vhodné, protože jednotlivé segmenty nepodpírají požadované části těla, protože jsou navrhovány pro dospělé jedince. Matrace se zónami nejsou vhodné ani pro osoby, jež usínají na zádech a na břiše.

Čtěte také:  Rekonstrukce bytu: tipy pro montáž dveří

Rozmazlujte se spánkem na matraci z líné pěny

Usínali jste již někdy na matraci z líné pěny? Pokud ano, jistě jste na to doposud nezapomněli. Právě líná pěna vám totiž zaručí maximální komfort při usínání, ale také v průběhu celé noci. Matrace z paměťové pěny dokonale zkopíruje tvar vašeho těla a během spánku vás nikde netlačí. Vy si proto připadáte jako v nebi, protože pěnová matrace připomíná spaní na obláčku. Proto je jedním z materiálů, který se k výrobě zónových matrací používá, právě pěna.

Jak vybrat matraci? Certifikace není na škodu

Láká vás spánek na matraci, jež poskytne dokonalou oporu vaší hlavě, krku, ramenům, středu těla, kolenům, lýtkům i chodidlům? Než si zónovou matraci koupíte, ujistěte se o tom, že je certifikována jako zdravotní matrace.

Zajímat by vás měla také výška. Obecně se doporučují matrace, jež dosahují výšky přesahující 14 centimetrů, ale skutečně komfortní spánek vám poskytnou matrace, které jsou vyšší jak 20 centimetrů. Platí zkrátka jednoduché pravidlo: čím vyšší, tím pohodlnější spánek. Vysoká matrace zkrátka nabízí mnohem větší pohodlí než ta nízká.

3
Zdroj obrázku: FotoDuets / Shutterstock.com

Pokud si chcete udělat radost a investovat do kvalitní matrace, která je opatřena 3, 5 nebo 7 zónami, ale nespíte na boku, nastal čas změnit své návyky. Usínání v pozici na boku je totiž pro tělo nejpřirozenější a je považováno za nejzdravější polohu vůbec. Speciální zónové matrace celému vašemu tělu poskytnou požadovanou oporu a vaše svaly si tak během spánku budou moci zaslouženě odpočinout. Dopřejte si pohodlí a investujte do svého zdravého spánku. Tohoto rozhodnutí totiž nebudete litovat.

Napsat komentář